Zamość: Lekcja "żywej historii"

  • 14.12.2019, 07:03
  • AP
Zamość: Lekcja "żywej historii"
Spotykają się od czterech lat. W ramach nieformalnej międzynarodowej sieci miłośników "lekcji żywej historii", którą zarządza zamojskie Stowarzyszenie HEureka Generator, młodzi Europejczycy poznają historię Zamojszczyzny.

Chodź opowiem ci historię... to seria projektów i jednocześnie nazwa tej nieformalnej grupy, która angażuje we wspólne działania młodzież z Polski, Rumunii, Węgier, Czech, Słowacji, Grecji, Cypru, Łotwy, Litwy, Turcji i Chorwacji.

 – Głównym celem projektowych działań jest wzmacnianie więzi między członkami naszych społeczności lokalnych. Młode osoby mogą wiele nauczyć się od seniorów, a seniorzy od młodych – mówi Andrzej Smyk, prezes Stowarzyszenia HEureka Generator. 

– Zamojszczyzna to miejsce pamiętające wiele ważnych dla Europy i świata wydarzeń historycznych. Wielu seniorów, którzy byli ich uczestnikami żyje i mieszka między nami. Rozmawiamy z nimi, spisujemy ich życiorysy, a wydane publikacje upowszechniamy w całej Europie – dodaje.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe