Najukochańsza babcia na świecie!

  • 12.12.2019, 06:00
  • Bogdan Nowak
Najukochańsza babcia na świecie! Dawni mieszkańcy gminy Skierbieszów.
Zdjęcia Wincentego i Teodozji Podolaków przeleżały na strychu przez ponad 70 lat. W 2018 roku dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Skierbieszowie udało się je wydać w obszernym albumie pt. "Skarb znaleziony na strychu". Właśnie kolejne zdjęcia rozpoznała Lidia Zyk z Gniezna.

O archiwalnych zdjęciach Teodozji Drobik (z domu Podolak) oraz Wincentego pisaliśmy wielokrotnie. W 2016 r. unikatowy zbiór ponad dwóch tysięcy fotografii wykonanych w latach 1940-1946 trafił do Muzeum Fotografii w Zamościu Adama Gąsianowskiego. Zorganizowaliśmy wraz z nim dwie wystawy, na których zdjęcia były prezentowane. W ub. roku powstał album, w którym opublikowanych zostało 600 fotografii. Publikacja w nakładzie 1 tys. egzemplarzy została rozdana mieszkańcom gminy Skierbieszów. Teraz przywołuje wspomnienia...

Dowiedziała się o nim Lidia Zyk z Gniezna. Poprosiła o niego UG w Skierbieszowie i publikacja została jej bezpłatnie przesłana. Dzięki niej ożyły opowieści o Helenie (urodziła się w 1925 r.) i Walerianie (ur. w 1918 r.) Baranów z Zabytowa w gm. Skierbieszów. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe