Starsza pani zaginęła. Szukali jej kilka godzin

  • 25.11.2019, 05:18
  • ak
Starsza pani zaginęła. Szukali jej kilka godzin Fot. policja.pl
Mówiła, że idzie do syna do garażu, ale poszła gdzieś sobie i nie było wiadomo, co się z nią dzieje. Poszukiwania 92-letniej mieszkanki gminy Hrubieszów trwały wiele godzin. W końcu starszą panią udało się znaleźć.

Cierpiąca na zaniki pamięci 92-latka wyszła z domu w sobotę (23 listopada) ok. godz. 16. Początkowo rodzina próbowała szukać jej na własną rękę, to jednak nic nie dało. Dlatego zaginięcie kobiety zgłoszono policji.

W poszukiwania zaangażowali się policjanci, ale też strażnicy graniczni z Hrubieszowa, Dołhobyczowa i Kryłowa, strażacy zawodowi i z OSP oraz okolicznymi mieszkańcami.Krok po kroku, zaczynając od miejsca, gdzie kobietę widziano po raz ostatni, przeczesali całą okolicę.

Poszukiwania trwały kilka godzin, użyto w nich specjalistycznego sprzętu, m.in. kamer termowizyjnych. I to właśnie też urządzenia  doprowadziły do odnalezienia 92-latki.

– Zaginioną kobietę na kamerze termowizyjnej odnaleźli funkcjonariusze SG z Hrubieszowa. Kobieta zziębnięta i wychłodzona, siedziała pod drzewem. Natychmiast uzyskała pomoc lekarską i decyzją lekarza pogotowia ratunkowego z uwagi na jej wychłodnie została odwieziona do szpitala – podsumowuje Jarosław Karkuszewski z hrubieszowskiej policji.

W imieniu policjantów dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w poszukiwania zaginionej kobiety.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe