Biłgoraj: Mundurowi wśród seniorów

  • 01.11.2019, 05:09
  • Źródło: KPP Biłgoraj
Biłgoraj: Mundurowi wśród seniorów Fot. KPP Biłgoraj
W środę (30 października) policjanci biłgorajskiej komendy spotkali się z członkami Klubu Seniora. Tematem było bezpieczeństwo osób starszych. Podczas przygotowanej prelekcji seniorzy zapoznali się z zasadami jakimi należy kierować się, aby być bezpiecznym w ruchu drogowym, a także jak ustrzec się przed oszustami. Na zakończenie spotkania policjanci podarowali seniorom elementy odblaskowe oraz ulotki.

W spotkaniu wzięli udział mł. asp Łukasz Wojnas z wydziału ruchu drogowego oraz asp. szt. Adam Granda z zespołu profilaktyki społecznej biłgorajskiej komendy. Tematem wiodącym było bezpieczeństwo osób w wieku powyżej 60 lat. Policjanci przygotowali dla uczestników projekcję multimedialną pn. „60+ Bezpieczni w ruchu drogowym”. Policjant drogówki omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Wyjaśnił uczestnikom, jakich zasad należy przestrzegać zarówno wtedy, kiedy jesteśmy pieszymi, kierującymi jednośladem czy samochodem. Podkreślił rolę jaką elementy odblaskowe odgrywają w widoczności na drodze tym samym zwiększając nasze bezpieczeństwo.

Profilaktyk przybliżył seniorom metody jakimi posługują się oszuści, którzy często na swoje ofiary wybierają właśnie osoby starsze. Tłumaczył również w jaki sposób można ustrzec się przed tego typu przestępstwem.

Policjanci zachęcali również seniorów do korzystania z aplikacji mobilnych takich jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Moja Komenda. Na zakończenie spotkania policjanci podarowali seniorom elementy odblaskowe oraz ulotki.

Źródło: KPP Biłgoraj

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe