Dzielnicowi odwiedzili szkoły w Cześnikach i Sitnie

  • 01.11.2019, 13:00
  • Źródło: KMP Zamość
Dzielnicowi odwiedzili szkoły w Cześnikach i Sitnie Fot. KMP Zamość
Dzielnicowi ze Skierbieszowa z uczniami szkół podstawowych w Cześnikach oraz w Sitnie rozmawiali na temat bezpieczeństwa na terenie szkoły, w drodze do szkoły oraz w czasie pobytu w domu. Młodzież usłyszała również na temat zagrożeń wynikających z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu.

Asp. Chabros Stanisław i asp. Sebastian Lis – dzielnicowi z posterunku w Skierbieszowie spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Cześnikach oraz w Sitnie.

Młodszym uczestnikom spotkania przypomnieli o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze oraz przechodzenia przez jezdnię. Apelowali o noszenie odblasków i rozpowszechnianie mody na odblaski wśród całej rodziny. Wspomnieli również o bezpiecznym zachowaniu w szkole, w domu, czy też podczas zabawy na dworze. Na zakończenie spotkania przypomnieli uczniom numer telefonu alarmowego oraz wskazali jakich informacji należy udzielić operatorowi w przypadku konieczności wezwania pomocy.  

Starsi uczniowie od dzielnicowych dowiedzieli się natomiast o zagrożeniach, z jakimi mogą się spotkać w sytuacji nieodpowiedzialnego wykorzystywania sieci internetowej, wspólnie omówili zjawisko cyberprzemocy oraz tzw. hejtu. Policjanci przypomnieli, że w sieci nie ma anonimowości, a za złość i agresję przekazaną drogą elektroniczną można ponieść konsekwencje w świecie realnym.

Źródło: KMP Zamość

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe