Gm. Księżpol: Pamiętamy o Was

  • 01.11.2019, 08:00
  • lew
Gm. Księżpol: Pamiętamy o Was Budowę pomnika oraz tablic sfinansowano z projektu "Niemieckie represje wobec Mieszkańców Lipowca. Pamiętamy".
W Starym Lipowcu (gm. Księżpol) odsłonięto 20 października pomnik i tablice pamiątkowe upamiętniające mieszkańców zamordowanych i represjonowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, którą sprawowali księża Adrian Borowski i Adam Sobczak. Dalsza część uroczystości, połączona z ceremoniałem wojskowym, odbyła się na placu przed świetlicą wiejską w Starym Lipowcu. Po poświeceniu i odsłonięciu pomnika upamiętniającego wymordowanych mieszkańców Lipowca Starego oraz tablic informacyjnych uwieczniających niemieckie represje wobec mieszkańców, odczytano apel poległych i oddano salwę honorową. Wspomnieniami podzieliła się Janina Bielak, która była naocznym świadkiem mordu.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe