Bezpiecznie - chce się żyć. Seminaria w Biłgoraju i Tomaszowie Lubelskim

  • 15.06.2019, 15:04
  • Źródło: KWP Lublin
Bezpiecznie - chce się żyć. Seminaria w Biłgoraju i Tomaszowie Lubelskim
W Tomaszowskim Domu Kultury a także w hali OSiR w Biłgoraju odbyły się w czwartek (13 czerwca) seminaria poświęcone podnoszeniu świadomości społecznej w zakresie bezpieczeństwa na drogach. Przedsięwzięcie to zostało zorganizowane w ramach projektu "Bezpiecznie – chce się żyć”. Jego organizatorami jest Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

„Bezpiecznie – chce się żyć” to cykliczny program prewencyjny Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ukierunkowany na podnoszenie świadomości społecznej w zakresie bezpieczeństwa na drogach.Takie seminaria odbyły się w Tomaszowie Lubelskim i Biłgoraju.

Licznie zgromadzonej publiczności, policjanci zaprezentowali zagadnienia związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego na terenie Lubelszczyzny. Tematem wczorajszego seminarium było:

- bezpieczeństwo w ruchu drogowym jako problem społeczny i ekonomiczny,

- przyczyny i skutki wypadków drogowych,

- analiza zachowań uczestników ruchu drogowego,

- niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

Policjanci omówili stan bezpieczeństwa w województwie lubelskim oraz w powiecie biłgorajskim i tomaszowskim, a także przedstawili  spot profilaktyczny realizowany  w  kampanii edukacyjnej pt. „Patrz i słuchaj”.

W sposób szczególny zaakcentowano problematykę przyczyn oraz skutków wypadków drogowych, omówiono zagadnienia związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Na zakończenie seminarium uświetniła swoim występem  wystąpiła Kasia Cerekwicka.

Źródło: KWP Lublin

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe