Józefów: Będzie żłobek dla 13 "Kajtków"

  • 14.05.2019, 09:00
  • Leszek Wójtowicz
Józefów: Będzie żłobek dla 13 "Kajtków" Fot. pixabay.com W żłobku znajdzie się miejsce dla 13 dzieci
"Kajtek" Gminny Klub Dziecięcy – tak będzie się nazywać samorządowy żłobek, który powstanie w Józefowie dzięki wsparciu z Europejskiego Funduszu Społecznego. Znajdzie się w nim miejsce dla trzynaściorga maluchów w wieku do trzech lat. Placówka rozpocznie swoją działalność we wrześniu.

Wartość kosztorysowa całego projektu to ponad 1 mln 135 tys. zł. Pod koniec kwietnia burmistrz Józefowa Roman Dziura podpisał w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie umowę o przyznaniu dotacji z funduszy unijnych w kwocie prawie 970 tys. zł. W ubiegłym tygodniu władze miasteczka miały ogłosić przetarg na przygotowanie nowej placówki. – Na jej potrzeby wykorzystamy część naszego przedszkola, którą trzeba wyremontować i wyposażyć – informuje burmistrz Józefowa. – Przetarg na wykonanie robót oraz dostawę niezbędnych mebli, sprzętów i innego wyposażenia to jedno. Drugie to konkurs dla organizacji pozarządowych na prowadzenie nowej placówki, który zamierzamy ogłosić jeszcze w tym miesiącu. Chcemy, żeby wyłoniona w drodze konkursu organizacja wyznaczyła następnie dyrektora, z którym organizowalibyśmy żłobek na bieżąco, bo wszystko do końca wakacji musi być zapięte na ostatni guzik.

Za unijne środki

Burmistrz Józefowa dodaje, że oprócz prac remontowo-budowlanych i zakupu wyposażenia, samorząd chce przygotować dla dzieci taras z oddzielnym wejściem oraz zewnętrzny plac gier i zabaw. Unijna dotacja będzie przeznaczona także na zatrudnienie łącznie 7 osób. Będą to dyrektor (na pół etatu), troje opiekunów oraz dwie osoby do pomocy przy opiece nad maluchami i sprzątaczka (na pół etatu). Pozyskane środki posłużą też do pokrycia kosztów funkcjonowania nowej placówki przez dwa lata. – Chodzi tu nie tylko o zabezpieczanie wynagrodzeń dla pracowników, ale również o opłacenie zajęć dodatkowych dla dzieci, w tym m.in. z dogoterapii i języka angielskiego, a także tak zwaną rzeczówkę, czyli opłaty za centralne ogrzewanie, energię elektryczną, gaz, wodę i ścieki – wyjaśnia Roman Dziura.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe