Rolnik znalazł w kombajnie... pocisk z czasów wojny

  • 31.01.2019, 08:01 (aktualizacja 31.01.2019, 08:03)
  • ak
Rolnik znalazł w kombajnie... pocisk z czasów wojny Fot. KMP Zamość
Jesienią kopał kombajnem warzywa w ogrodzie, a zimą czyścił maszynę i znalazł w niej...pocisk pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Takiego niecodziennego odkrycia dokonał 49-letni gospodarz z gminy Miączyn.

Mężczyzna natrafił na to znalezisko przedwczoraj (wtorek, 29 stycznia). Natychmiast zaalarmował policję, a do czasu mundurowych pilnował, by nikt niepowołany do kombajnu się nie zbliżał. Później zabezpieczeniem maszyny zajęli się policjanci z Miączyna, by wreszcie przekazać niewybuch saperom z jednostki w Chełmie.

Cała akcja przebiegła sprawnie i nikomu nic się nie stało, mimo że znalezisko było naprawdę groźne.

– Pamiętajmy, że odnalezione niewybuchy mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też nie wolno ich przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. Miejsce odnalezienia należy zabezpieczyć i o znalezisku natychmiast powiadomić policję – podkreśla Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe