Komarów-Osada: Pamięci wysiedlonych. Rocznicowe uroczystości

  • 23.01.2019, 16:00
  • bn
Komarów-Osada: Pamięci wysiedlonych. Rocznicowe uroczystości
Uroczyste obchody 77 rocznicy wysiedleń mieszkańców gminy Komarów-Osada oraz okolicznych miejscowości zaplanowano w czwartek (24 stycznia).

Uczestnicy zbiorą się o 12.30 przy kościele parafialnym w Komarowie-Osadzie (było to miejsce, gdzie niemieccy okupanci gromadzili okoliczną ludność przed wywózką do obozu przejściowego w Zamościu). Tam zaplanowano okolicznościowe przemówienia. Potem odbędzie się przemarsz na miejscowy cmentarz parafialny, gdzie zostaną złożone wieńce i kwiaty przy pomniku upamiętniającym ofiary niemieckich wysiedleń. Następnie uczestnicy przejdą do Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie. 

Obchody zostaną zorganizowane w ramach projektu pn. "W poszukiwaniu siebie". Został on dofinansowany ze środków Programu Funduszy Inicjatyw Obywatelskich. 

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe