Zamość: Mundurowi, ryby i choinki. Trwają policyjne kontrole

  • 20.12.2018, 12:00
  • ak
Zamość: Mundurowi, ryby i choinki. Trwają policyjne kontrole Fot. KMP Zamość
Czy żywe karpie są przechowywane w odpowiednich warunkach? Czy nikt nie sprzedaje kradzionych choinek? Odpowiedzi na te pytania poszukują w ostatnich dniach zamojscy policjanci, kontrolując przedświąteczny handel.

Akcja ma wyeliminować wszelkie nielegalne, łamiące prawo działania. Bo zdarza się niestety, że żywe karpie przed świętami są przechowywane nie tak jak powinny albo uśmiercane w sposób niehumanitarny. Wykryciu takich przypadków służą kontrole, które policjanci z Zamościa prowadzą wspólnie z pracownikami inspekcji weterynaryjnej.

– Należy pamiętać, że zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt żywym rybom należy zapewnić właściwe warunki bytowania, a więc możliwość egzystencji zgodnie z potrzebami gatunkowymi. Zawsze należy również eliminować zbędne cierpienie i stres zwierzęcia. Transportowanie i przetrzymywanie ryb w pojemnikach pozbawionych wody, czy też przenoszenie ich w foliowych workach jest niehumanitarne i może wyczerpywać znamiona znęcania się nad nimi – przypomina Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Podkreśla również, że uśmiercanie ryb w punktach sprzedaży musi odbywać się w specjalnie wydzielonych miejscach, np. za parawanem czy przenośną ścianką. Nie można również zabijać ryb w obecności dzieci. – Jest to zakaz bezwzględny, za złamanie, którego grożą konsekwencje karne – mówi policjantka.

Funkcjonariusze zamojskiej komendy kontrolują też punkty sprzedaży choinek. Sprawdzają czy handlarze posiadają dokumenty potwierdzające pochodzenie drzewek.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Yamama
Yamama 21.12.2018, 09:25
Dobrze ze kontroluja, zostanmy cywilizowanym narodem w pelnym tego slowa znaczeniu
olsen
olsen 21.12.2018, 07:38
Policja nie ma poważnych spraw do zadań tylko pajacować i z karpiami się bawić . Złodzieje ,oszuści się z was śmieją .Jak za pajaca robić to za swoją kasę a nie państwowe .
Oooo
Oooo 21.12.2018, 05:36
To za moje podatki oni sie po sklepach opier... ? Za ***mi jakimis ....ruchem kierowc na skrzyżowaniu ..
ZAMOŚĆ
ZAMOŚĆ 20.12.2018, 23:11
Proponuję zrobić kontrolę w sklepach „Społem” szczególnie na Hrubieszowskiej - bardzo „humanitarne” traktowanie biednych karpi.
cywil
cywil 20.12.2018, 14:27
który zrobi karpia komendantowi

Pozostałe