Werbkowice: Kudłaty policjant odwiedził dzieci

  • 20.12.2018, 09:00
  • ak
Werbkowice: Kudłaty policjant odwiedził dzieci Fot. KPP Hrubieszów
Nauka przez zabawę jest milsza, a jednocześnie pozwala łatwiej przyswoić wiedzę. Dlatego kiedy hrubieszowscy policjanci wybrali się z wizytą do uczniów Szkoły Podstawowej w Werbkowicach, zabrali ze sobą swoją maskotkę, wielkiego sierżanta Lwa.

Mundurowi wspólnie z kudłatym, pluszowym pomocnikiem przekazywali dzieciom wiedzę na temat bezpieczeństwa na drogach, zwłaszcza najmłodszych uczestników ruchu: pieszych i rowerzystów. Przekonywali, że bardzo ważne jest używanie elementów odblaskowych, przypomnieli także o zasadzie ograniczonego zaufania w stosunku do osób nieznajomych zarówno w realnym życiu jak i w wirtualnym świecie.

– Dzieci doskonale znały numery alarmowe i odpowiadały na zadawane przez policjantów pytania. Mogły także przywitać się z maskotką hrubieszowskiej policji sierżantem Lwem – opowiada Edyta Krystkowiak, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Maskotka dla hrubieszowskiej policji została zakupiona przez Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Hrubieszowski. Pluszak doskonale sprawdza się na spotkaniach funkcjonariuszy z najmłodszymi. Wzbudza wiele pozytywnych emocji. 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe