Gm. Zamość: Pocisk przeleżał w ogródku od wojny

  • 02.11.2018, 14:04
  • ak
Gm. Zamość: Pocisk przeleżał w ogródku od wojny Fot. KMP Zamość/Archiwum
Pocisk pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej został znaleziony w ogródku na jednej z niezamieszkałych posesji w Płoskiem.

Policja informację o niebezpiecznym znalezisku dostała w środę (31 października) wieczorem. Mężczyzna, który na pocisk natrafił poczekał na miejscu do czasu przyjazdu patrolu i pilnował, by nikt niepowołany się do tego miejsca nie zbliżał.

Policjanci zabezpieczyli teren i pilnowali go do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Zneutralizowaniem znaleziska zajęli się żołnierze.

– Pamiętajmy, że niewybuchy lub niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też nie wolno ich przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. O nietypowym znalezisku należy natychmiast powiadomić Policję, a miejsce odnalezienia niewybuchu zabezpieczyć przed dostępem do niego osób postronnych, nieświadomych zagrożenia. Pamiętajmy, że nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne – przypomina Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ciekawy
ciekawy 03.11.2018, 14:16
nasuwa sie pytanie czy nikt go od czasow wojny nie zauwazyl? nikt tam od wojny nie mieszkał? moze ktos go niedawno podrzucil? a co wogole robil tam ten gosc co znalazl pocisk? :)

Pozostałe