Nielisz: Przedszkolaki na posterunku. Już wiedzą, co to służba

  • 17.10.2018, 16:06
  • ak
Nielisz: Przedszkolaki na posterunku. Już wiedzą, co to służba Fot. KMP Zamość
Dzieci z przedszkola w Nieliszu odwiedziły we wtorek (16 października) policjantów z miejscowego posterunku. Miały okazję przekonać się, na czym polega praca mundurowych, poznać sposób szkolenia służbowego psa, a na koniec dostały upominki.

Podczas wizyty policjanci opowiedzieli maluchom o swojej pracy. Mówili też o bezpieczeństwie, a przy okazji sprawdzili, czy dzieci znają znaki drogowe. Mundurowi przypomnieli też, w jakich miejscach bawić się można, a których lepiej unikać. 

Szczególną atrakcję dla gości stanowił pokaz tresury służbowego psa. Dzieci dowiedziały się również, jak należy się zachowywać w przypadku kontaktu z agresywnym zwierzęciem. Poza tym, każdy przedszkolak mógł usiąść za kierownicą radiowozu oraz obejrzeć łódź policyjną. Na zakończenie każde dziecko otrzymało odblask, który wcześniej na ten cel przekazał wójt gminy Nielisz.

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe