Mieszkańcy podzamojskich Kalinowic są zdesperowani. We wtorek (16 października) zaplanowano w tej miejscowości protest, w którym będzie uczestniczyć ponad sto osób. Domagają się przebudowy miejscowego, bardzo niebezpiecznego, skrzyżowania lub przynajmniej ustawienia w tym miejscu sygnalizacji świetlnej. Będą utrudnienia w ruchu!
Protest rozpocznie się o godz. 7 i zakończy o godz. 9 – informuje Mirosław Kołtun, sołtys Kalinowic. – Będziemy przez ten czas chodzić z transparentami po przejściu dla pieszych na naszym skrzyżowaniu. Nie widzimy innej możliwości zwrócenia uwagi na sprawę, o którą walczymy. Na nasze prośby, apele, listy z podpisami nie ma reakcji. Wiemy, że spowodujemy utrudnienia w ruchu, jednak naprawdę nie mamy innego wyjścia. Chodzi o życie i zdrowie wielu osób.
Włos się na głowie jeży
Droga krajowa nr 17 to jeden z najważniejszych szlaków komunikacyjnych w Polsce (znajduje się na utworzonym w 1996 r. międzynarodowym szlaku E 372). Ma długość ok. 306 km. Trakt prowadzi z Warszawy przez Lublin, Krasnystaw, Zamość (al. Jana Pawła II oraz ul. Legionów) i m.in. Tomaszów Lub. do przejścia granicznego w Hrebennem. Codziennie jeżdżą nim tysiące aut, w tym także tiry. Wiedzą o tym aż nadto dobrze w Kalinowicach.
– Nasza miejscowość została przecięta pędzącymi autami na pół. Bywa, że przedostanie się na drugą stronę ulicy graniczy z cudem. Czasami wydaje się wręcz, że sznury aut nie mają końca – żali się jeden ze starszych mieszkańców tej miejscowości. – Trudno przez tak ruchliwą ulicę przejść: do sklepu czy choćby do sąsiada. Czeka się i czeka. To dla wszystkich wielki kłopot! A gdy się człowiek wreszcie zdecyduje, auta wyrastają... skądś nagle, jakby z podziemi! Bo kierowcy gdzieś pędzą, jakby na złamanie karku! Kłopotem jest także wszędobylski hałas.
Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


![Tomaszów Lubelski: Powiatowy Dzień Kobiet 2026 [ZDJĘCIA cz. 2] Tomaszów Lubelski: Powiatowy Dzień Kobiet 2026 [ZDJĘCIA cz. 2]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/06/sm-4x3-tomaszow-lubelski-powiatowy-dzien-kobiet-2026-zdjecia-cz-2-1772807068-39.jpg)
![Tomaszów Lubelski: Powiatowy Dzień Kobiet 2026 [ZDJĘCIA cz. 1] Tomaszów Lubelski: Powiatowy Dzień Kobiet 2026 [ZDJĘCIA cz. 1]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/06/sm-4x3-tomaszow-lubelski-powiatowy-dzien-kobiet-2026-zdjecia-1772805579-6.jpg)










![Ujazdów: Kierowca miał 2, pasażer 3 promile. Zaliczyli zjazd do rzeki [ZDJĘCIA] Ujazdów, 1 marca 2026. Pijany kierowca audi wjechał do rzeki.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-ujazdow-kierowca-mial-2-pasazer-3-promile-zaliczyli-zjazd-do-rzeki-zdjecia-1772445196.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze