Zamość: 100 litrów krwi na 100-lecie Niepodległości

  • 09.10.2018, 11:11 (aktualizacja 09.10.2018, 11:18)
  • dc
Zamość: 100 litrów krwi na 100-lecie Niepodległości Fot. Daniel Czubara
We wtorek (9 października) w siedzibie ośrodka "Krok za krokiem" w Zamościu zainaugurowano akcję "100 litrów krwi na 100-lecie Niepodległości". Wśród pierwszych krwiodawców biorących udział w akcji znaleźli się m.in. Wiceprezydent Zamościa Andrzej Zastąpiło oraz pracownicy Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym.

-Akcja jest z jednej strony formą podziękowania ze strony działającego już 27 lat zamojskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym, a z drugiej akcją promującą krwiodawstwo przy okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.- mówił Kamil Kabasiński z SPDN "Krok za krokiem".

Jak podkreśliła kierująca zamojskim oddziałem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie dr Elżbieta Tatarska, szpitale z Zamojszczyzny są dobrze zaopatrzone w krew, ale zapotrzebowanie stale wzrasta, dlatego każda kropla krwi jest cenna.

Wśród pierwszych krwiodawców pojawił się m.in. Wiceprezydent miasta Andrzej Zastąpiło.

-Krew zacząłem oddawać gdy jeszcze pracowałem w III LO. W naszej szkole dr Tatarska i nauczyciel Zbigniew Kordyaczny zorganizowali taką zbiórkę krwi. Od tamtej pory zawsze oddaję krew, podczas różnego rodzaju akcji, choć przyznam się, że w siedzibie centrum krwiodawstwa w Zamosciu nigdy nie byłem. Oddawałem krew w ambulansie, w ratuszu. Mam już ponad 60 lat i nie odczuwam z tego powodu żadnych problemów. Mogę tylko gorąco zachęcać. Naprawdę to nie boli, a można komuś pomóc.- mówił wiceprezydent Zamościa.

Akcja potrwa do 9 listopada. W tym czasie wszyscy chętni do wsparcia kampanii "100 litrów krwi na 100-lecie niepodległości" będą mogli oddać krew w zamojskim oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który działa przy szpitalu "papieskim". Podczas rejestracji należy podać hasło "Krok za krokiem".

dc

Zdjęcia (29)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe