Zamość: Nie ukradł, ale zabrał. To jest karalne

  • 29.08.2018, 15:24 (aktualizacja 30.08.2018, 10:07)
  • ak
Zamość: Nie ukradł, ale zabrał. To jest karalne Fot. pixabay.com
Nawet do 3 lat więzienia może grozić 40-latkowi z gminy Skierbieszów, który przywłaszczył sobie znaleziony telefon.

W zeszły wtorek (21 sierpnia) na policję zgłosił się mężczyzna, informując, że jego córka zostawiła w galerii handlowej na ul. Lwowskiej swój wart ok. 1000 zł telefon. Kiedy zaczęła go szukać, bo zgubie nie było śladu, ktoś sobie aparat przywłaszczył. 

Zamojscy kryminalni szybko ustalili, co się stało z telefonem. Wczoraj (28 sierpnia) zatrzymali 40-latka z gm. Skierbieszów. Mężczyzna w czasie przesłuchania przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Oddał przywłaszczony telefon.   

– Zgodnie z obowiązującymi przepisami przywłaszczenie cudzej rzeczy ruchomej zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. W przypadku mniejszej wagi lub przywłaszczenia rzeczy znalezionej, odpowiedzialność jest łagodniejsza i wynosi do roku pozbawienia wolności – przypomina Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

 


 

CZYTAJ TAKŻE: KASJERKA W MARKECIE PRZYWŁASZCZYŁA SOBIE PIENIĄDZE KLIENTA

 


CZYTAJ TAKŻE: PIENIĄDZE LEŻAŁY NA CHODNIKU. SĄ DO ODEBRANIA W KOMENDZIE

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe