Areszt za podpalenie człowieka w Wielączy

  • 17.07.2018, 15:30
  • lew
Areszt za podpalenie człowieka w Wielączy
Pod zarzutem usiłowania zabójstwa sąd aresztował tymczasowo na trzy miesiące 35-letniego mieszkańca powiatu zamojskiego, który oblał benzyną i podpalił 27-latka. Sprawcą kierowały względy osobiste. Kolega podejrzanego nie trafił za kratki.

O tym zdarzeniu pisaliśmy w poprzednim numerze "Kroniki Tygodnia". Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 7 lipca w Wielączy (gm. Szczebrzeszyn). Z samochodu, który zatrzymał się na jednej z posesji, wysiadło dwóch mężczyzn. – Chcieli porozmawiać z przebywającym tam 27-latkiem – informuje Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. – W pewnej chwili jeden z nich oblał 27-latka benzyną i podpalił.

Sprawcy szybko opuścili posesję, a pokrzywdzony sam zaczął gasić płonące na nim ubranie. Wezwano pomoc. Karetka odwiozła 27-latka do szpitala w Zamościu, a stamtąd do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej. Wstępnie ustalono, że mężczyzna doznał poparzeń II st., obejmujących ok. 25 proc. powierzchni ciała, przed wszystkim okolic tułowia.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe