Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 14:19
Reklama

Na stojąco trudno wygrać!

W rundzie jesiennej Hetman wymęczył wygraną w Szczebrzeszynie 2:0. W rewanżu było podobnie, a wicelider wygrał ostatecznie ledwie 3:2 (1:0).
Na stojąco trudno wygrać!
Autor: fot. tomt

Zaczęło się zgodnie z oczekiwaniami. W 9 min ruszył do przodu Damian Otręba, a dogranie Kycki na dziesiąty metr zamienił na gola Michał Paluch. Kwadrans później znowu ci sami gracze wystąpili w rolach głównych, ale tym razem Paluch huknął w klatkę piersiową Krzysztofa Hadły. Zdobywca pierwszej bramki miał jeszcze dwie dogodne okazje do zdobycia gola, ale w obu zbierał się do strzału ślamazarnie i został zablokowany. Mimo wyraźniej przewagi atak pozycyjny Hetmana wyglądał bardzo topornie, a graczom Jacka Ziarkowskiego bliżej było do piłkarskich drwali niż choćby do rzemieślników.   

Gdy w 48 min arbiter odgwizdał rzut karny za wątpliwy faul Pawła Szatały na Piotrze Stefańskim, a Szymon Solecki zdobył bramkę, wydawało się, że beniaminek zostanie dobity. Tymczasem gości zaczęli poczynać sobie coraz dzielniej. W 63 min główkę Sviatoslava Lavruka z najwyższym trudem obronił Kacper Skrzypek. Sześć minut później Mykhailo Kaznokha po rogu był już skuteczniejszy i zrobiło się 2:1. Inna sprawa, że chwilę wcześniej po zagraniu Soleckiego Kycko przegrał pojedynek z Hadłą. W 85 min Paluch ruszył do długiej piłki, ubiegł wychodzącego z bramki Hadłę i wyłożył piłkę na czternasty metr. Nadbiegający Patryk Miedźwiedź o centymetry wyprzedził Jakuba Strenciwilka i kropnął do pustej bramki. W doliczonym czasie gry Jakub Bubiłek wbiegł między Marcina Świecha i Michała Dudka, a po chwili pokonał Skrzypka. Dwie minuty wcześniej Kamil Kornas dograł idealnie do Łukasz Wróbla, który nie zdołał skierować piłki do pustej bramki.

Nic dziwnego, że mimo wygranej radości w obozie Hetmana nie było.

 – To na pewno najsłabsze nasze spotkanie, odkąd przegraliśmy z Lublinianką. Zaczęliśmy na stojąco, niemrawo i tak było już do końca. Całe szczęście, ze przeciwnik nie miał tyle jakości, żeby urwać nam punkty. Uczulałem chłopaków, że czeka ich ciężki mecz i ważna będzie sfera mentalna. Tymczasem próbowali grać w chodzonego i omal nie skończyło się to remisem – złościł się po meczu Jacek Ziarkowski.

Więcej przeczytasz w wydaniu papierowym i e-wydaniu.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: LisaData dodania komentarza: 04.07.2022, 14:12Źródło komentarza: Zmiany w przeglądach rejestracyjnych samochodów. Rzęch nie przejdzie już badańAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Hej POMedia. Liczba wyjebali z Newsweeka. Co wy na to szczujnio ?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 14:11Źródło komentarza: Zmiany w przeglądach rejestracyjnych samochodów. Rzęch nie przejdzie już badańAutor komentarza: ZamościankaTreść komentarza: Powinniśmy się cieszyć, że Akademia Zamojska tak szybko się rozwija, powstają nowe kierunki, odbywają się konferencje, przyjeżdżają naukowcy z całej Polski. Malkontenci - na terapię!Data dodania komentarza: 04.07.2022, 13:08Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Przy Elektryku chyba lepsze warunki dla zajęć sportowych typu basen itp. Po co adoptować na ten cel zupełnie nieprzystosowany do tego budynek po GS? 2. Co z budynkami po dawnej filii Akademii Rolniczej i d. rektoratem WSZiA na Starym Mieście, może i je Akademia mogłaby nabyć??Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:37Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: rowerzystaTreść komentarza: zalew a pompowanie kół rowerów - brakuje mi nad zalewem zamojskim takiego urzadzenia jak przy myjniach samochodowych do pompowania rowerów (dobra rzecz), sporo osób przyjezdza nad zalew rowerem, mozna by podpompować powietrza jakby spadło by bezpieczniej jezdzicData dodania komentarza: 04.07.2022, 11:27Źródło komentarza: Zamość: Akcja poszukiwawcza 17-latka na zamojskim zalewie zakończona. Niestety, chłopak nie żyjeAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: W tym roku dzieje się to samo od strony Nawoza tysiące sztuk już dryfuje po powierzchni..... ( lipiec 2022 )Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Nielisz: Dlaczego zdechły małże?
Reklama
Reklama