Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 02:15
Reklama

Zamość: Nowa nastawnia LHS uroczyście otwarta! (ZDJĘCIA)

W poniedziałek, 5 marca miało miejsce uroczyste otwarcie nowej nastawni kolejowej Linii Hutniczych Szerokotorowych w Zamościu-Bortatyczach. W nowej siedzibie za 24 mln złotych pracownicy mają do dyspozycji nowoczesny system kontroli, który obejmuję całą, 48-kilometrową trasę linii.
Zamość: Nowa nastawnia LHS uroczyście otwarta! (ZDJĘCIA)
Autor: Bartłomiej Wojnarowski

Uroczystość przed nową siedzibą nastawni rozpoczęła się o godzinie 12:00 od przecięcia symbolicznej wstęgi przez Tomasza Gontarza z Ministerstwa Infrastruktury, Zbigniewa Tracichleba - Prezesa Zarządu PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa, Kazimierza Frąka -  Prezesa Zarządu Zakłady Automatyki Kombud oraz Sebastiana Paula - przedstawiciela wojewody lubelskiego. Budynek nastawni poświęcił diecezjalny duszpasterz kolejarzy, ks. Bogdan Jaworowski. 

O przyszłości polskiej kolei na breefingu mówili: Zbigniew Tracichleb, Kazimierz Frąk, Tomasz Gontarz, Mirosław Antonowicz z zarządu PKP S.A. oraz Sławomir Zawiślak, poseł RP. List gratulacyjny w imieniu Ministerstwa Infrastruktury odczytał Tomasz Gontarz - przedstawiciel podsekretarza stanu w ministerstwie. 

Następnie zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć z bliska pracę kontrolerów ruchu, zobaczyć jedną z najnowocześniejszych serwerowni kolejowych w Polsce oraz odwiedzić lokomotywownię i 10 nowych lokomotyw. 

– Nowy, komputerowy system sterowania na stacji Zamość Bortatycze to większe bezpieczeństwo ruchu oraz pracy pracowników, krótszy czas obsługi pociągów i większa przepustowość trasy. Ma to istotne znaczenie ze względu na rosnący strumień towarów z Azji. Mam nadzieję, że część tych towarów trafi też na linię szerokotorową, co pomoże w rozwoju PKP LHS – mówił Mirosław Antonowicz, członek zarządu PKP S.A.

W ramach inwestycji zainstalowano komputerowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym i system kontroli niezajętości torów na szlaku Zamość Bortatycze LHS – Szczebrzeszyn LHS. Projekt ma otworzyć Lubelszczyznę, a w szerszej perspektywie całą Polskę na wymianę handlową z Azją w ramach ''Nowego Jedwabnego Szlaku''.

Nowa nastawnia jest czterokrotnie większa od poprzedniej, wyposażona w centrum kontrolne oraz serwerownię z 48 procesorami w technologii MOR-3. Zmiana lokalizacji pociągnęła za sobą ogromny skok technologiczny - kontrolerzy ruchu odeszli od sterowania ręcznego na rzecz komputerowej kontroli całej długości linii. Za stworzenie innowacyjnego systemu odpowiedzialny jest Zakład Automatyki Kombud. Zmiana organizacji pracy przynosi za sobą wymierne korzyści. Jak wyliczono, o 200 minut skróci się codzienny czas odpraw pociągów a nowa organizacja to także ponad 100 litrów zaoszczędzonego dziennie. 


Poniżej obszerna fotogaleria z wydarzenia. 
 

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
sziroki 05.03.2018 16:08
co tam otwarcie , najważniejsze " poświęcenie " .

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)Autor komentarza: Kałka ZapałkaTreść komentarza: Trzeba byo pisać historię jak ludzie żyli, a nie rodzinnie wpiedalaliście sie na historyków po śmierci tych co wiedzieli teraz wymyślacie.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:56Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Bo mam fundamentalne pytanie do IPN Moja rodzina po części z wołynia a po częci okradani chłopi z Hrubieszowa prrzez AK co ich nie broniło, To mam pytanie Na kogo mam postawić , Na guwniarzy z WiN co kopice podpalali jako młodociani namawiani przez kogoś? Bo coś wam sie ebie już jak komuna w urzędach rodzinnie i wymyślacie historię. Znam każdego Ukraińca w urzedzie co unikną deportacji przez PPR czy inne komunistyczne sieci, A teraz ebani wymyslają historię.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:52Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Pomyślunku trochę historykomTreść komentarza: bliża się rocznicz Mordu na Wołyniu ustalona władzami a nie rzeczywista, Zobaczymy ile w TVP o tym powiedzą. Bo jak ebani o Katyniu zacznie Wa--szawka to miesiącami leci. Niech cieszą się że przeżyli im dzieci. Ze Katyń nie był Wołyniem nacjhonalistów z UPA co to UPA mordowało wszystkich a teraz idioci wzruszaqją gufnoswarte mieszane rodziny w kacjach Win -UPAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:38Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Sram na wasą niepamięćTreść komentarza: Krzykaczy było wielu ale chyba każdy z nich jak ten w programie odcinał się jak żydzi jak w 1 latach wojny trzeba było walczyć o Polskę. Dziwne ze teraz o Wołyniakach sobie przypominają jak Wybory sie zbliżają. Lata srania i upokożania tych ludzi, UPA co w akcji Wisła lepiej miało niż Wozniacy. Wracają do łask, Piedolić fałszywe obietnice jak raz sie pojawił typ w szczerym polu po wyborach by uczcić pamięć wymordowanych. Po wyborach zapomniał. Teraz sobie przypominają.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:33Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. Kiliana
Reklama