Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 6 maja 2024 02:23
Reklama Baner A1 BUDBRAM
Reklama

Motywowanie klienta trudnego - dobre praktyki

„Motywowanie klienta trudnego - dobre praktyki” to temat kolejnego spotkania w ramach „ Partnerstwa Lokalnego na rzecz promocji mobilności na rynku pracy” w Zamościu.
Motywowanie klienta trudnego - dobre praktyki

„Partnerstwo Lokalne na rzecz promocji mobilności na rynku pracy” zostało zawarte w czerwcu 2017 r. na terenie powiatu zamojskiego przez instytucje rynku pracy, edukacji i ośrodki pomocy społecznej. Inicjatorem porozumienia i koordynatorem działań jest Filia w Zamościu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie. Dotychczas zrealizowane działania to:

  • konferencja inaugurująca podpisanie porozumienia, podczas której zapoznano uczestników z zagadnieniami mobilności zawodowej,

  • warsztaty wiedzy o rynku pracy, podczas których zapoznano z aktualnymi informacjami pracowników socjalnych z ośrodków pomocy społecznej i innych instytucji partnerskich,

  • zajęcia doradcze z uczestnikami Centrum Integracji Społecznej w Komarowie-Osadzie, prowadzone przez doradców zawodowych z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Zamościu.

12 grudnia 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach partnerstwa. Temat spotkania „Motywowanie klienta trudnego- dobre praktyki” zrealizowano poprzez:

  • wykład Pani Anny Jakubowskiej „Metody i techniki motywacji osoby w kontekście zatrudnienia” reprezentującej - Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w Zamościu. Informacje przekazane podczas wykładu okazały się pomocne zarówno dla pracowników służb zatrudnienia, jak i ośrodków pomocy społecznej,

  • prezentację Pani Barbary Kot, koordynatora projektu „ Młodzi na podbój rynku pracy” realizowanego przez Instytut Rozwiązań Biznesowych oraz uczestników projektu; Pana Tomasza Wawryka i Pana Piotra Kahana, dotyczącą motywowania osób młodych do udziału w projekcie i podczas jego trwania,

  • debatę - wymianę dobrych praktyk, podczas której głos zabierali: Pani Halina Rycak – dyrektor MCPR w Zamościu wraz z pracownikami, Pani Monika Bergiel- dyrektor PCPR w Zamościu, Pani Krystyna Bondyra- wicedyrektor PUP w Zamościu, Pani Anna Kułaj- doradca zawodowy w PUP w Zamościu, oraz Pani Agnieszka Piętak-Faryna – Kierownik Filii WUP w Zamościu.

 

Spotkanie miało na celu uświadomienie uczestnikom partnerstwa wyzwań współczesnego rynku pracy związanych z dominacją wśród osób zarejestrowanych w urzędach pracy osób długotrwale bezrobotnych i innych w szczególnej sytuacji, czyli trudnego klienta.

Klientem trudnym dla urzędów pracy i ośrodków pomocy społecznej są często te same osoby, którym można udzielić pomocy podejmując działania w ścisłej współpracy z różnymi instytucjami. Niezbędnym staje się współdziałanie publicznych służb zatrudnienia, instytucji pomocy społecznej, edukacyjnych i organizacji pozarządowych. Tylko wspólne działania zwiększają szanse na aktywizację osoby w kontekście zatrudnienia, a nawet reintegracji społecznej.

Szczególnie głos młodych uczestników projektu był ważny dla pracowników ośrodków pomocy społecznej i PSZ. Dali oni świadectwo swoim doświadczeniem zdobytym podczas uczestnictwa w projekcie, że warto pomagać klientom, szczególnie osobom młodym, aby nie przywykły do korzystania z pomocy innych i nie oddaliły się za bardzo od rynku pracy, a w przyszłości nie byli długotrwałymi klientami pomocy społecznej.

Przedstawiciele spotkania zgodnie stwierdzili, że należy kontynuować partnerstwo w przyszłym roku, aby współpraca przynosiła kolejne dobre efekty.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy Lege Artis
ReklamaBnaer reklamowy firmy Kronika Tygodnia
ReklamaBaner reklamowy b - dodatek
ReklamaBaner B1 firmy Replika
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ......Treść komentarza: .......Data dodania komentarza: 05.05.2024, 15:40Źródło komentarza: Biłgoraj: Park w nowej odsłonieAutor komentarza: Zdegustowany mieszkaniecTreść komentarza: Ten park to pośmiewisko dla miasta Biłgoraj.Wieloletnie zaniedbania doprowadziły w chwili obecnej do kompletnej ruiny.Cieki wodne w parku wyschły i zarosły.Zieleń nie przycinana i nie koszona przypomina obecnie dżungle amazońską.Jedyny tej wielkości park w mieście stał się siedliskiem zbirów i pijaków.Burmistrz miasta i radni przez tyle lat nic nie zrobili z tym miejscem.Kompromitacja.Data dodania komentarza: 05.05.2024, 15:39Źródło komentarza: Biłgoraj: Park w nowej odsłonieAutor komentarza: Marylka S.Treść komentarza: Nie miała żadnej rywalizacji. "Pani chorągiewka" najpierw z PiS, potem z KO, a teraz już 2050... hahahaData dodania komentarza: 05.05.2024, 14:23Źródło komentarza: Hrubieszów: Był burmistrzem przez 1 dzień. Wygrał to w finale WOŚPAutor komentarza: PO to złoTreść komentarza: kłamstwa, kłamstwaData dodania komentarza: 05.05.2024, 10:14Źródło komentarza: Hetman Zamość miał ochotę odkuć się na Metalowcu GorajAutor komentarza: obserwatorTreść komentarza: Taka prawda. Bezrobotna z wyboru i zajęta głupotami matka, a biedny chłopak zapłacił za to najwyższą cenę:(Data dodania komentarza: 04.05.2024, 22:51Źródło komentarza: Zabójstwo 16-letniego Eryka w Zamościu. Przełom w sprawieAutor komentarza: JOLATreść komentarza: Nie pokazujcie do znudzenia są ważniejsze tematyData dodania komentarza: 04.05.2024, 21:09Źródło komentarza: Rozmowa z Krystyną Rybińską-Smyk, przewodniczącą Zamojskiej Rady Seniorów
Reklama
Reklama