Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa pieszych, poruszających się po zmroku. Z policyjnych statystyk wynika bowiem, że do największej liczby wypadków z udziałem pieszych dochodzi w miesiącach jesiennych i zimowych.
– Nieoświetlone drogi, brak chodników oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawia, że dochodzi do wielu zdarzeń drogowych. Dlatego policjanci docierają do przewoźników, którzy przewożą pasażerów do miejscowości poza terenem zabudowanym, w miejscach nieoświetlonych i poruszają się poboczem drogi – wyjaśnia Joanna Klimek z biłgorajskiej policji.
W akcję zaangażowane są lokalne samorządy oraz PZU Oddział Biłgoraj, które sponsorują elementy odblaskowe. Ostatnio włączył się w nią także PKS w Biłgoraju.
Kierowcy otrzymali od policjantów elementy odblaskowe, które przekazywać będą pasażerom wysiadającym z autobusu po zmroku poza obszarem zabudowanym.


![Morsy spod Młyna morsowali dla WOŚP [ZDJĘCIA] Morsy spod Młyna morsowali dla WOŚP [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/19/sm-4x3-morsy-spod-mlyna-morsowali-dla-wosp-zdjecia-1768830220-47.jpg)
![128. zatrzymanych w dwa dni. Policyjna akcja w woj. lubelskim [ZDJĘCIA] 128. zatrzymanych w dwa dni. Policyjna akcja w woj. lubelskim [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/19/sm-4x3-128-zatrzymanych-w-dwa-dni-policyjna-akcja-w-woj-lubelskim-zdjecia-1768819124-4.jpg)
![Obsza: Wyśpiewali gwiazdkę złotą [ZDJĘCIA] Obsza: Wyśpiewali gwiazdkę złotą [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-obsza-wyspiewali-gwiazdke-zlota-zdjecia-1768888335.jpg)

















Napisz komentarz
Komentarze