Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 5 maja 2024 15:09
Reklama Baner A1 BUDBRAM
Reklama

Zamość: Nie dawał oznak życia. Policjanci zdjęli mu pętlę z szyi i zaczęli resuscytację. Uratowali go!

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Nieliszu uratowali mężczyznę, który wyszedł z domu informując rodzinę, że odbierze sobie życie. Dzięki natychmiastowej reakcji policjanci odnaleźli mężczyznę, który nie dawał oznak życia. Natychmiast zdjęli pętlę z jego szyi i rozpoczęli resuscytację. Trafił do szpitala, gdzie udzielono mu specjalistycznej pomocy.
Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Nieliszu uratowali mężczyznę, który próbował odebrać sobie życie.
Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Nieliszu uratowali mężczyznę, który próbował odebrać sobie życie.

Autor: KMP Zamość

Pod koniec grudnia ubiegłego roku funkcjonariusze interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym mieszkańca powiatu zamojskiego, który znajdował się w złym stanie emocjonalnym i opuścił dom, twierdząc, że odbierze sobie życie. 

– Niewątpliwie w tej sytuacji najważniejszy był czas i skuteczne działania zarówno służby dyżurnej, jak też policjantów skierowanych do obsługi tego zdarzenia – podkreśla aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. 

Mężczyzna został odnaleziony nad rzeką Łabuńką w Zamościu przez funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Nieliszu. Okoliczności jego odnalezienia były jednak dramatyczne. Na szyi miał już zaciśniętą pętlę z paska, który przymocowany był do metalowej barierki.

– Policjanci natychmiast odcięli pasek i zdjęli pętlę z szyi mężczyzny. Niestety w tamtym czasie nie dawał on już oznak życia. Rozpoczęli więc resuscytację krążeniowo-oddechową, dzięki czemu przywrócili jego funkcje życiowe. Dalszej pomocy udzielali już wezwani na miejsce członkowie zespołu ratownictwa medycznego, którzy przetransportowali mężczyznę do szpitala – informuje rzeczniczka zamojskiej Policji.

Policja apeluje:

Pamiętajmy, że w trudnej sytuacji życiowej nie należy się wstydzić prosić o pomoc. Przy zachowaniu anonimowości można skorzystać ze wsparcia specjalistów całodobowo, 7 dni w tygodniu, pod numerami telefonów zaufania:

– 116 123 Kryzysowy Telefon Zaufania
– 800 702 222 Telefoniczne Centrum Wsparcia                                                      
– 800 120 002 Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Pomocy Rodzinie – Niebieska Linia
 

Przeczytaj też:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
*Uchanie 09.01.2024 13:49
Przecież kabaret przestrzegał, że na Lubelszczyźnie są takie miejscowosci: "Nielisz -Cyców -Niemce". I co panowie? Nadal to robicie?

X 05.01.2024 10:29
Jak ktos chce sie kropnac to nikogo o tym nie informuje, chyba ze jest to czescia jego planu.

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy Lege Artis
ReklamaBnaer reklamowy firmy Kronika Tygodnia
ReklamaBaner reklamowy b - dodatek
ReklamaBaner B1
Reklama
Reklama
Reklama