Dyżurny parczewskiej komendy otrzymał powiadomienie o odnalezieniu broni palnej na terenie prywatnej posesji.
58-letnii mieszkaniec gminy Sosnowica podczas porządkowania posesji po zmarłym kilka lat temu wujku znalazł broń palną. Broń znajdowała się... w jednym z uli w pasiece. Mężczyzna przekazał, że posesja nie jest zamieszkiwana oraz że nikt do tej pory nie robił porządków w pasiece, należącej do zmarłego krewnego, który był myśliwym. O wszystkim poinformował policję.
– Na miejscu policjanci wykonali niezbędne czynności i zabezpieczyli odnalezioną broń. Śledczy oceniają, że jest to rewolwer, bez amunicji i cech numerycznych. Znalezisko pochodzi prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Wkrótce trafi ono do szczegółowej ekspertyzy, która jednoznacznie wykaże, jakiego typu jest to broń palna – informuje sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Parczewie.
Przypomina też, że posiadanie broni czy amunicji bez stosownego zezwolenia jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności. W przypadku odnalezienia tego typu przedmiotów zawsze należy poinformować policję.
CZYTAJ TAKŻE:

![Maraton Biblijny w Tomaszowie Lubelskim [ZDJĘCIA] Maraton Biblijny w Tomaszowie Lubelskim [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/21/sm-4x3-maraton-biblijny-w-tomaszowie-lubelskim-zdjecia-1776759377-0.jpg)
![CBZC zatrzymało grupę internetowych oszustów [ZDJĘCIA] CBZC zatrzymało grupę internetowych oszustów [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/20/sm-4x3-muly-wybieraki-i-falszywi-policjanci-sprawe-internetowych-oszustow-bada-prokuratura-w-zamosciu-1776670988-3.jpg)
![ZOL dla pacjentów wentylowanych w Zamościu coraz bliżej. Jak idą prace? [ZDJĘCIA] ZOL dla pacjentów wentylowanych w Zamościu coraz bliżej. Jak idą prace? [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/15/sm-4x3-zol-dla-pacjentow-wentylowanych-w-zamosciu-coraz-blizej-jak-ida-prace-zdjecia-1776255346-0.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze