Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 1 lutego 2026 11:22
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Zamość: Dwóch rowerzystów potrąconych na chodniku. A mieli pierwszeństwo

52-letnia cyklista jadąca chodnikiem wzdłuż ul. Szczebrzeskiej w Zamościu została potrącona przez wyjeżdżającą z parkingu kierującą nissanem. W podobnych okolicznościach doszło też do potrącenia 29-letniego rowerzysty.
12 lipca w Zamościu miały miejsce dwa zdarzenia z udziałem rowerzystów.
12 lipca w Zamościu miały miejsce dwa zdarzenia z udziałem rowerzystów.

Autor: KMP Zamość

12 lipca w Zamościu miały miejsce dwa zdarzenia z udziałem rowerzystów.

 Do pierwszego z nich doszło około godziny 11:40 na ulicy Szczebrzeskiej. Z ustaleń policjantów z zamojskiego ruchu drogowego wynika, że 42-letnia kierująca nissanem wyjeżdżała z parkingu przy zoo. Wjeżdżając na chodnik, nie ustąpiła pierwszeństwa jadącej w kierunku Starego Miasta cyklistce. Po zderzeniu z pojazdem rowerzystka przewróciła się na jezdnię. Załoga karetki pogotowia przewiozła ją do szpitala.

Pół godziny po tamtej sytuacji dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu drogowym z udziałem rowerzysty. Doszło do niego na ulicy Peowiaków. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierująca renault 47-letnia mieszkanka gminy Zamość wyjeżdżała ze strefy zamieszkania przy ulicy Peowiaków. Przejeżdżając przez chodnik nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście i doprowadziła do zderzenia pojazdów.

Po upadku cyklista, 29-latek z Zamościa, z urazem nogi został przetransportowany do szpitala. Zarówno kierująca renault, jak i rowerzysta byli trzeźwi.

 – Apelujemy do kierujących samochodami o zwracanie uwagi na rowerzystów, zwłaszcza w miejscach, gdzie przecinają się drogi przeznaczone do poruszania się tego typu pojazdami  – mówi aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Gender 15.07.2023 13:11
52-letnia cyklista jadąca chodnikiem. Aha ta ideologia Gender nawet do kroniki dotarła.

Binarny nieliniowo 15.07.2023 11:16
W obowiazujacej nowomowie powinno być cyklistowka.

Palestyna 14.07.2023 22:14
Nic nie mam do rowerzystów, bo sam czasami wsiadam na rower. Ale, troche wyobrazni... Od kąd powstaly pisowskie przepisy co do pieszych i rowerzystów, jeżdżą i chodzą jak chcą, bo im sie należy.....

do ORMOwca 15.07.2023 10:56
dupkiem jesteś

admini 16.07.2023 18:50
I pisze to 12-latek,który który nie zdał karty rowerowej...

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZTreść komentarza: Nie dość, że sama strzela, to jeszcze sama się załadowuje. Albo bawili się chcąc sprawdzić, o co chodzi, albo ten który "zabezpieczał" materiał dowodowy, nie nie zgadł, że trzeba ją rozładować (o ile to broń samopowtarzalna) .Data dodania komentarza: 31.01.2026, 21:07Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: PytamTreść komentarza: To jak sama strzela czy coData dodania komentarza: 31.01.2026, 16:01Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: Z Lublina .Treść komentarza: Ostatnio w Niemcach byłem !Data dodania komentarza: 31.01.2026, 13:39Źródło komentarza: S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA]Autor komentarza: mecenasTreść komentarza: Tylko tyle i jak głupio!co tu ma piernik do wiatraka? Uciekł na Węgry i słusznie !Dzisiaj w tym wymiarze ni esprawiedliwości siedziałby wiele miesiecy w areszcie bez wyroku i nawet aktu orkarzenai!Data dodania komentarza: 31.01.2026, 11:06Źródło komentarza: Stop bandytom drogowym. Nowe przepisy mają ich wyeliminować z ruchuAutor komentarza: pianaTreść komentarza: Boże, spuść nogę i kopnij w d..ę kolejno tych pieniaczy ,którzy mówią nie wiadomo w jakim języku.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 10:25Źródło komentarza: Lubelska Policja w 2025 roku: 1. miejsce w kraju w wykrywalności bójek i kradzieży samochodówAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ZOMO HAhaData dodania komentarza: 31.01.2026, 10:08Źródło komentarza: Rondziarze skutecznie polują na swoje ofiary i wyłudzają kasę
Reklama
Reklama
Reklama