Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 21 maja 2024 12:18
Reklama Baner A1 BUDBRAM
Reklama
Reklama

Ile zapłacimy za prąd w 2023 roku? Jeśli przekroczysz limit, zapłacisz 60 proc. więcej

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfy na sprzedaż energii i gazu w 5 największych firmach. Czy rządowa tarcza obroni ludzi przed podwyżką w wysokości 45 procent?

To pytanie zadawało sobie dużo osób: o ile podrożeje energia elektryczna w 2023 roku? Znamy już odpowiedź, bo prezes URE zgodził się na przyszłoroczne taryfy. Decyzja dotyczy 5 największych producentów prądu i 5 firm dystrybucyjnych.

Chodzi o:

  • PGE Obrót,
  • Tauron Sprzedaż,
  • Enea,
  • Energa Obrót,
  • Tauron Sprzedaż GZE,
  • PGE,
  • Tauron,
  • Enea,
  • Energa,
  • Stoen Operator.

„W nadchodzącym roku ceny energii dla odbiorców w gospodarstwach domowych do określonych limitów zużycia (2 tys. kWh / 2,6 tys. kWh / 3 tys. kWh) zostały zamrożone na poziomie taryf dla spółek obrotu ze stycznia 2022 roku. Co więcej, za zużycie energii ponad te wielkości, sprzedawca energii nie będzie mógł pobrać ceny wyższej niż 0,693 zł/kWh.

Stawki opłat dystrybucyjnych dla odbiorców w gospodarstwach domowych również zostały zamrożone do ww. limitów zużycia. Jeżeli natomiast odbiorca w gospodarstwie domowym zużyje w ciągu roku więcej energii niż wskazane limity zużycia – za każdą kilowatogodzinę (kWh) dostarczoną ponad limit będą obowiązywały stawki opłat dystrybucyjnych zgodne z zatwierdzonymi przez prezesa URE taryfami operatorów na 2023 rok” – informuje URE.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

System ochronny działa w ten sposób, że jeżeli ktoś zużyje więcej, niż określa limit zużycia prądu, to zapłaci za energię zgodnie z cennikiem.

Limity

  • 2000 kWh – osoby fizyczne,
  • 2600 kWh – osoby niepełnosprawne i ich rodziny,
  • 3000 kWh – osoby prowadzące gospodarstwa rolne i działy specjalne produkcji rolnej,
  • 3000 kWh – posiadacze Karty Dużej Rodziny i ich rodziny.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy Lege Artis
Reklama
ReklamaBaner reklamowy CKZiU
ReklamaBaner B1
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Obserwator.Treść komentarza: 18 159,50 zł brutto. Tyle miesięcznie będzie zarabiał prezydent Zamościa Rafał Zwolak. A w biednej gminie Trzeszczany pani Wójt więcej.Można.Data dodania komentarza: 21.05.2024, 08:15Źródło komentarza: Trzeszczany: Samorząd zmieniony gruntownieAutor komentarza: HaniaTreść komentarza: Na kartofle zbraknieData dodania komentarza: 21.05.2024, 06:52Źródło komentarza: Ile zarobi nowy prezydent Zamościa? Prawie tyle samo, co jego poprzednik po 9 latach pracyAutor komentarza: CelebrytaTreść komentarza: To Hrubieszów, hojniejszy więcej płaci burmistrzyni... Pytanie tylko, czy ta wysokość dochodową jest adekwatna do wielkości miasta i zadań z nim związanych, oraz ,,sukcesów,,Data dodania komentarza: 21.05.2024, 04:26Źródło komentarza: Ile zarobi nowy prezydent Zamościa? Prawie tyle samo, co jego poprzednik po 9 latach pracyAutor komentarza: NormalnyTreść komentarza: Moja jedyna głupota to fakt że kasa z moich podatków idzie na takie pasożyty socjalne jak ty.Data dodania komentarza: 20.05.2024, 18:49Źródło komentarza: W jakim stanie jest Poczta Polska? To niemal trupAutor komentarza: KlikTreść komentarza: Tak się kończą rządy pisu, poczta - bankrut, pkp cargo - bankrut i tak dalej i można , tak długooo. Tylko propaganda i okradanie Polski świetni im wychodziło. To ilu jest tych pisowskich milionerów z ostatnich 8 lat? 200, czy 300? To ile była szefowa kancelarii rezydenta pisu z Puław zarobiła w pzu i pekao 11 milionów. A ty pisowski wyborco ile zarobiłeś w ciągu 8 ostatnich lat.Data dodania komentarza: 20.05.2024, 17:28Źródło komentarza: W jakim stanie jest Poczta Polska? To niemal trupAutor komentarza: RYSZARDTreść komentarza: DO tego co pisze Towarzyszu włącz myślenie myślenie ma wielką przyszłośćData dodania komentarza: 20.05.2024, 17:27Źródło komentarza: Zamość: Miotła w spółkach miejskich. Jako pierwsza stanowisko straciła prezes PGK
Reklama
Reklama