Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 29 kwietnia 2024 09:54
Reklama Baner reklamowy FOOD P

Straż Graniczna szuka 145 osób do pracy. Tak wyglądają zarobki na starcie

Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie zamierza w tym roku przyjąć 145 nowych osób. Ma im do zaoferowania dużo, a wraz z rozwojem zawodowym jeszcze więcej. Ile? I kto może do straży dołączyć?
Straż Graniczna szuka 145 osób do pracy. Tak wyglądają zarobki na starcie
W Straży Granicznej każdy może znaleźć interesującą pracę.

Autor: Fot. NOSG

Najniższe wynagrodzenie (na stanowisku kursanta w przypadku przyjęcia do służby przygotowawczej w Straży Granicznej) dla funkcjonariusza wynosi ok. 3290 netto. Najwięcej zarobi funkcjonariusz po zakończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminów końcowych w zakresie szkoły podoficerskiej, mianowany już na stanowisko młodszego asystenta lub kontroler – dokładnie od ok. 4310 zł do 4720 zł (kwoty netto).

Funkcjonariusze mogą jeszcze liczyć na zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia służby do 30 kilometrów, równoważnik pieniężny za remont lokalu mieszkalnego czy pomoc finansową na zakup lokalu mieszkalnego lub domu. Czy to wystarczy, by skusić potencjalnych nowych pracowników?

– Mamy dość spore zainteresowanie. Nie narzekamy na brak kandydatów, ale chcemy dotrzeć do jak najszerszej grupy potencjalnie zainteresowanych, stąd przypominanie o rekrutacji – mówi kpt. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie.

Dodaje, że przyjęcia nowych funkcjonariuszy są rozłożone w czasie ze względu na kilkuetapowy proces rekrutacyjny. Kandydaci składają najpierw wymagane dokumenty. Potem czeka ich rozmowa kwalifikacyjna i sporo testów: psychologiczny, pisemny z wiedzy ogólnej oraz ze znajomości języka obcego (na stronie straży można zobaczyć przykładowe pytania). Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, muszą jeszcze przejść test sprawności fizycznej i kolejną rozmowę kwalifikacyjną.

Kto przebrnie przez te wszystkie etapy pomyślnie i w trakcie się nie rozmyśli, może liczyć na dobre warunki pracy w państwowej instytucji i możliwość stałego rozwoju zawodowego, ponieważ każdy ma otwartą przed sobą ścieżkę kariery.

– Służba w Straży Granicznej wiąże się z szerokim wachlarzem różnego rodzaju specjalności. Każdy może znaleźć coś dla siebie, może to być pełnienie służby bezpośrednio przy granicy państwowej, przy kontroli paszportowej, przy szczegółowej kontroli dokumentów, można pełnić służbę przy kontroli do spraw cudzoziemców, kontroli legalności pobytu cudzoziemców czy może to być technik kryminalistyki lub opiekun osób, które przebywają w strzeżonych ośrodkach – to dla osób po kierunkach psychologicznych - dodaje Sienicki.

Nabory do straży są prowadzone co roku. W tym przyjętych ma być 145 osób. W sumie w Nadbużańskiej Straży Granicznej pracuje ok. 2,5 tys. funkcjonariuszy w 20 placówkach na terenie województwa lubelskiego.

Czytaj także: Zatrzymanie prawa jazdy niezgodne z Konstytucją?


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
XVMKrzysiek 03.06.2022 22:35
Próbujcie naiwniacy,żeby tam się dostać trzeba mieć naprawdę szerokie horyząty i plecy

Edward 31.05.2022 16:34
Za te marne pieniądze, niech szukają frajerów.

abc 29.05.2022 09:26
Żałosne te artykuły o rekrutacji. Dziwię się młodym ludziom ( bez pleców) którzy aplikują. Serio wierzą że dostaną tę pracę?

Krzys 26.05.2022 09:59
Był bym chętny ale państwo polskie zabrało mi prawko po syropie na gardło w czasie choroby i nigdy nie miałem wypadku 2 .4 roku przejechałem ponad 380 tys km po Europie ale czy warto bronić kraju o zakłamanym rządzie? Nie daleko mam do granicy

syrop 06.06.2022 16:27
po syropie... dobre wytlumaczenie nie jest zle, ale nikt głupi nie jest

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy Kronika Tygodnia
ReklamaBnaer reklamowy firmy Kronika Tygodnia
ReklamaBaner reklamowy b - dodatek
ReklamaBaner B1
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: pomrukTreść komentarza: Pewnie zdążą przejść odpowiednie przeszkolenie ideologiczne i z technik.. przed 11 listopada?Data dodania komentarza: 29.04.2024, 08:34Źródło komentarza: Biłgoraj: Policja otworzyła swoje drzwi [ZDJĘCIA]Autor komentarza: ZdzichTreść komentarza: "skączyło" się gimnazjum czy nawet to było za trudne ?Data dodania komentarza: 29.04.2024, 07:05Źródło komentarza: Zamość: Nieoficjalne wyniki wyborów. Rafał Zwolak nowym prezydentemAutor komentarza: TeriTreść komentarza: Jaki szok dlaczego nie mają pisać o małych miastach tam też żyją ludzie i młodzież chce się pochwalić a nie tylko mieszczuchy szok to ty jesteśData dodania komentarza: 29.04.2024, 01:30Źródło komentarza: Hrubieszów: Uczniowie „Staszica” najlepsi w pierwszej pomocyAutor komentarza: TrwTreść komentarza: I co taki wniesie do społeczeństwa? 23 lata i 3 zakazy, wyrok. Worek do odkurzacza jest bardziej przydatny od takiego.Data dodania komentarza: 29.04.2024, 01:10Źródło komentarza: Tomaszów Lub.: Uniknął odsiadki, bo zapłacił grzywnę, ale i tak stanie przed sądemAutor komentarza: TrwTreść komentarza: Brawo, panowie! No i dobrze, że ktoś zdecydował o konieczności szkoleń z udzielania pierwszej pomocy. Satysfakcja w pełni zasłużona, uratowaliście człowieka!Data dodania komentarza: 29.04.2024, 01:06Źródło komentarza: Kobieta leżała bez oznak życia, a przechodnie nie reagowali! Dopiero policjanci ruszyli na pomoc FILMAutor komentarza: NormalnyTreść komentarza: Mogę mieć każdą z nich abym nie był tak upośledzony umysłowo jak ty panie burak.Data dodania komentarza: 28.04.2024, 20:33Źródło komentarza: "Nie" dla likwidacji! Znowu stają w obronie poczty w Dołhobyczowie
Reklama
Reklama