Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 14:38
Reklama

Nauczyciel pozywa posłankę PiS. W tle protesty Strajku Kobiet

Michał Sporoń, nauczyciel języka polskiego, zdecydował się wytoczyć proces cywilny Barbarze Dziuk. W jego ocenia posłanka swoimi działaniami naraziła go na utratę zaufania.
Nauczyciel pozywa posłankę PiS. W tle protesty Strajku Kobiet
Autor: Silar Wikipedia

Sprawa zaczęła się właściwie nie w Tarnowskich Górach, gdzie Sporoń naucza w II LO im. Stanisława Staszica, ale w Warszawie. 22 października 2020 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że jedna z przesłanek umożliwiających przerwanie ciąży jest niezgodna z polską ustawą zasadniczą. Chodzi o punkt mówiący o możliwości aborcji w przypadku, gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo choroby nieuleczalnej.

Zaraz potem rozpoczęły się w Polsce masowe protesty uliczne, które organizował Strajk Kobiet. W wielu miastach przez długie tygodnie odbywały się manifestacje, marsze i pikiety. Przychodziły na nie nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Jednym z nich był Michał Sporoń.

Tu trzeba zaznaczyć, że nauczyciel jest także powiatowym radnym w Tarnowskich Górach, a jedna z manifestacji odbyła się pod biurem poselskim polityczki PiS Barbary Dziuk.

„Agresja tłumu, wulgaryzm i podpalanie zniczy przy głównym wejściu do mojego biura mogło doprowadzić do tragedii. Jest niedopuszczalne, że do takich akcji nauczyciele wykorzystują nieświadomą młodzież i również do nienawiści w stosunku do funkcjonariusza publicznego. Taką postawę należy napiętnować i potraktować z najwyższym wyciągnięciem konsekwencji prawnych” – tak posłanka napisała w skardze skierowanej do kuratorium oświaty. Chciała ukarania Sporonia. Groziło mu nawet wydalenie z zawodu. Posłanka skierowała także sprawę do prokuratury.

Nauczyciel nie został jednak ukarany i teraz przechodzi do kontrofensywy. Zamierza pozwać w procesie cywilnym posłankę. Nauczyciel-radny uważa, że działania Dziuk naraziły go na utratę zaufania. Chodzi o to, że posłanka oskarażała pedagoga m.in. o zachęcanie młodzieży do udziału w protestach Strajku Kobiet.

– To pomówienie, które doprowadziło do utraty dobrego wizerunku jako nauczyciela i osoby społecznej, czyli radnego powiatu tarnogórskiego – mówi dziś Sporoń.

Barbara Dziuk nie odniosła się do sprawy.

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Polka 08.05.2022 20:28
Za każde wulgarne publicznie pokazywane, głoszone słowa powinna być kara pieniężna! Trzeba tępić prymitywizm w każdej postaci.

??? 08.05.2022 12:43
to ten pederasta ?

ha tfu 09.05.2022 02:51
Tak, twój stary.

obrzydlistwo 09.05.2022 13:17
o, jużjest ciota.Było dupsko już ?

Krzysiek 08.05.2022 10:25
Nauczyciel który propaguje poglądy niezgodne z zasadami ogulnie pr,yjaznych dla wszystkich obywateli musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi które w Polsce panują jeżeli taka osoba się nie zgadza niech zmieni zawód.

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: LisaData dodania komentarza: 04.07.2022, 14:12Źródło komentarza: Zmiany w przeglądach rejestracyjnych samochodów. Rzęch nie przejdzie już badańAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Hej POMedia. Liczba wyjebali z Newsweeka. Co wy na to szczujnio ?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 14:11Źródło komentarza: Zmiany w przeglądach rejestracyjnych samochodów. Rzęch nie przejdzie już badańAutor komentarza: ZamościankaTreść komentarza: Powinniśmy się cieszyć, że Akademia Zamojska tak szybko się rozwija, powstają nowe kierunki, odbywają się konferencje, przyjeżdżają naukowcy z całej Polski. Malkontenci - na terapię!Data dodania komentarza: 04.07.2022, 13:08Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Przy Elektryku chyba lepsze warunki dla zajęć sportowych typu basen itp. Po co adoptować na ten cel zupełnie nieprzystosowany do tego budynek po GS? 2. Co z budynkami po dawnej filii Akademii Rolniczej i d. rektoratem WSZiA na Starym Mieście, może i je Akademia mogłaby nabyć??Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:37Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: rowerzystaTreść komentarza: zalew a pompowanie kół rowerów - brakuje mi nad zalewem zamojskim takiego urzadzenia jak przy myjniach samochodowych do pompowania rowerów (dobra rzecz), sporo osób przyjezdza nad zalew rowerem, mozna by podpompować powietrza jakby spadło by bezpieczniej jezdzicData dodania komentarza: 04.07.2022, 11:27Źródło komentarza: Zamość: Akcja poszukiwawcza 17-latka na zamojskim zalewie zakończona. Niestety, chłopak nie żyjeAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: W tym roku dzieje się to samo od strony Nawoza tysiące sztuk już dryfuje po powierzchni..... ( lipiec 2022 )Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Nielisz: Dlaczego zdechły małże?
Reklama
Reklama