Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 19:08
Reklama

Starcie na granicy. Polska policja użyła armatek wodnych

W polskich funkcjonariuszy rzucano kamieniami i granatami hukowymi. MON podaje, że koczujący na granicy uchodźcy zostali w nie wyposażeni przez białoruskie służby. Jeden z naszych żołnierzy jest ranny.
Starcie na granicy. Polska policja użyła armatek wodnych
Autor: Policja Twitter

Zaczęło się wczesnym popołudniem. Na zamkniętym przejściu granicznym w Kuźnicy Białostockiej strona białoruska zgromadziła kilka tysięcy uchodźców chcących dostać się do Polski i innych krajów Unii Europejskiej. O ile do tej pory sytuacja była stosunkowo spokojna, to we wtorek doszło do ataku. Ze strony białoruskiej w stronę polskich żołnierzy, policjantów, strażaków i terytorialsów. Ze zdjęć, jakie publikowane są w internecie, wynika, że były to duże kamienie. „Jeden z żołnierzy został uderzony kamieniem w twarz podczas dzisiejszego ataku migrantów. Została mu udzielona pomoc medyczna. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo” – podało Ministerstwo Obrony Narodowej na Twitterze. Na tym się nie zakończyło. MON poinformował, że migranci rzucali też granatami hukowymi. Miały im je dostarczyć białoruskie służby.

Polacy wysłali do akcji policyjne polewaczki. To sprzęt, w który w akcji można zobaczyć podczas tłumienia zamieszek. Pojazdy, w otoczeniu wyposażonych w hełmy i tarcze funkcjonariuszy, stanęły za barierami granicznymi. Swoimi działkami celowały w stronę terminala granicznego. Na nagraniach widać, jak strumień wody dosięga najbardziej agresywnych migrantów.

 

„Nasi żołnierze i funkcjonariusze wykonali zadanie perfekcyjnie. Pierwsza fala ataków na granicę zatrzymana” – skomentował w internecie Jan Żaryn, rzecznik prasowy polskich służb, a szef MON, Mariusz Błaszczak dodał: „Wszyscy żołnierze służący obecnie na granicy otrzymają specjalne nagrody finansowe. Jesteśmy Wam wdzięczni!”.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Polskie paranoje nie moje 16.11.2021 17:18
Widze PiS panstwo militarne robi kupując broń z USA hahaha a gdzie nasze fabryki ? Dla USA pod komponenty produkuje Izrael hahahha

Paranoja mundurowa 16.11.2021 17:14
To coś to jest cały uj i przedszkole. Pomyślcie sobie co przeżywało WOP po 45 a zwłaszcza w Bieszczadach jak UPA ich atakowała prawdziwą bronią. I państwo polskie murem za mundurem i zbrodniarzu z nich zrobili bo UPA odpierali z Polskich granic hahahah Paranoja ebana , a mundur finansowany przez dekli o różnych poglądach. Ci co teraz cierpią że patykami w nich rzucają, Przeżyli by jeden dzien z UPA na pograniczu to by zrozumieli czym jest służba, której ojczyzna po latach nie doceniła i z ludzi śmieci zrobili !!!!!!!!!, Może i z was kolejne rządy zrobią śmieci i nie bedziecie zasługiwali na prawa emerytalne hahahah. Po latach się okaże ze to, co myślicie, że jest dobre okaże sie zbrodnią. Hahahah

Nadawca 17.11.2021 18:43
jak qurfa glosowano na to jak na 0 jest komentarz Propagande ebaną trzepiecie jak TVN ? . Jedyna słuszna racja stacji co nadaje hahahha

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaciAutor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?
Reklama