Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 10:08
Reklama

Pow. zamojski: Wiatr łamał drzewa, zrywał dachy

Nikomu na szczęście nic poważnego się nie stało, ale z powodu silnego wiatru, który w czwartek (21 października) na pewno odczuli wszyscy mieszkańcy Zamościa i okolic, strażacy mieli sporo pracy.
Pow. zamojski: Wiatr łamał drzewa, zrywał dachy
Zerwany dach w Komarowie-Osadzie.
Autor: Fot. KM PSP Zamość

W rejestrach Komendy Miejskiej państwowej Straży Pożarnej w Zamościu tego dnia odnotowano 7 interwencji w wyniku wichury. Głównie chodziło o usuwanie połamanych wiatrem drzew i konarów, ale trzeba było również zabezpieczać uszkodzone dachy.

W Komarowie-Osadzie zerwało całe pokrycie budynku gospodarczego przy miejscowej podstawówce. Dach uniósł się w powietrze i zawisł koronie pobliskiego drzewa.

– Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu poszycia dachowego przy pomocy ratowniczej liny i ściągnięciu dachu z drzewa. Uszkodzoną część budynku częściowo rozebrano, aby nie stwarzała dalszego zagrożenia zawaleniem. Wstępnie oszacowane straty to kwota 15 tys. zł – relacjonuje mł. bryg. Andrzej Szozda, rzecznik prasowy KM PSP.

W tej samej miejscowości wiatr omal nie zerwał dachu z domu. Ale uszkodził go na tyle, że również potrzebna była strażacka pomoc przy przymocowaniu konstrukcji dachu do ściany budynku.

Do połamanych i powalonych drzew strażacy byli też wzywani do wsi: Wielącza, Księżostany, Białowola, Komarów Górny i Bondyrz.

Czytaj także: Armagedon! Potężne burze przeszły nad całym regionem (DUŻO ZDJĘĆ, FILMY)

 

 

 



Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: wpadkaTreść komentarza: A większość zaburzonych koniet stara się jeszcze prowokować zeby czuć sie ofiaramiData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:58Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Kobieta * Znasz facetów chyba. Do 20 z powołaniem a po tym wieku zaczyna działać instynkt. I nie ważne czy ksiądz czy policjant czy wojskowy jak nie uporządkuje sonie instynktów to ma zaburzeniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:56Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: KlerTreść komentarza: Znacie aferę a Kleszczewa na trasie Hrubieszów Zamoście. To jest wypadkowa trzymania celibatu dla księży, Chce być w celibacie to zakon a tak afera za aferąData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:51Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: Jak to w kabarecie byłoTreść komentarza: Hahaha nawet mój autorytet dopadli, Pewnie sprawa w Otwocku.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 19:46Źródło komentarza: Waszczykowski zakpił z materiału „Wiadomości”. Teraz się tłumaczyAutor komentarza: Państwo w PaństwieTreść komentarza: szpitaleData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Wpadka „Wiadomości” TVP. Rozszerzyli Unię Europejską
Reklama
Reklama