Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 20:26
Reklama

Straciła sprzedając futro. Trafiła na oszusta

3 tysiące złotych straciła 29-latka z gminy Łabunie, która na internetowym portalu wystawiła na sprzedaż futro. Nabywca okazał się oszustem.
Straciła sprzedając futro. Trafiła na oszusta
Autor: Fot. pixabay.com

To była historia, jakich wiele ostatnio. Kobieta zamieściła ofertę, szybko znalazł się potencjalny nabywca, uzgodniono szczegóły i 29-latka miała otrzymać pieniądze. Niestety, uwierzyła, że przelew dojdzie do skutku jeśli ona kliknie w wysłany jej link. Tak zrobiła, a później wpisała wszystkie dane własne i swojej karty płatniczej. Otworzyła się strona banku. Ale kobieta nie mogła się zalogować. Wtedy spostrzegła wiadomość, że jej konto jest zablokowane. Skontaktowała się z bankiem i usłyszała, że ktoś z bankomatu gdzieś w Polsce wypłacił z jej rachunku 3 tys. zł. 29-latka miała na koncie więcej oszczędności, ale na szczęście też ustawiła limit na 3 tys. zł. 

– Ponawiamy apel o ostrożność i rozwagę podczas zawierania transakcji przez internet. Jeśli nieznana osoba wysyła nam link, który otwiera stronę, gdzie mamy podać swoje dane - zachowajmy czujność. Najlepiej z tego nie korzystać. Dobrym pomysłem na to, aby nie stracić wszystkich zgromadzonych na rachunku oszczędności jest ustawienie w banku dziennego limitu transakcji. Dzięki temu nawet, jeśli dojdzie do nieuprawnionej wypłaty – oszust nie będzie w stanie wypłacić wszystkich pieniędzy – podpowiada Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Czytaj także: Chciała sprzedać buty, straciła 6,5 tys. zł


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaciAutor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?
Reklama