Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 09:52
Reklama

Narodowy Spis Powszechny. Dzisiaj ostatni dzień

Jeszcze tylko dzisiaj (30 września) jest szansa na wywiązanie się z obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. I można to robić do północy, nie tylko przez internet, także stacjonarnie. Gdzie?
Narodowy Spis Powszechny. Dzisiaj ostatni dzień

W Urzędzie Statystycznym w Lublinie, ale również w jego oddziałach w Białej Podlaskiej, Radzyniu Podlaskim, Chełmie i Zamościu (ul. Podgroble) punkty spisowe będę czynne do godz. 24. Udział w spisie chcą mieszkańcom ułatwić również gminy, których punkty spisowe będą pracować również nocą.

Które samorządy się na to zdecydowały?

Gmina

Lokalizacja pomieszczenia

Adres

Godziny spisywania

 

 

 

 

Baranów

Urząd Gminy Baranów

Baranów, ul. Rynek 14

do 18.00

Bełżyce

Urząd Miejski w Bełżycach

Bełżyce, ul. Lubelska 3

do 18.00

Biłgoraj

Urząd Miasta Biłgoraj

Biłgoraj, pl. Wolności 16

do 21.00

Borki

Urząd Gminy Borki

Borki, ul. Wojska Polskiego 41

do 21.00

Cyców

Urząd Gminy Cyców

Cyców, ul. Chełmska 42

do 17.00

Janów Lubelski

Urząd Miejski w Janowie Lubelskim

Janów Lubelski, ul. Jana Zamoyskiego 59

do 20.00 lub do ostatniego chętnego

Jabłoń

Urząd Gminy Jabłoń

Jabłoń, ul. Augusta Zamoyskiego 27

do 18.00

Józefów nad Wisłą

Urząd Miejski w Józefowie nad Wisłą

Józefów nad Wisłą, ul. Opolska 33F

do 21.00 lub do ostatniego chętnego

Końskowola

Urząd Gminy Końskowola

Końskowola, ul. Pożowska 3a

do 17.00

Kraśnik

Urząd Miasta Kraśnik

Kraśnik, ul. Lubelska 84

do 18.00

Kraśnik

Centrum Kultury i Promocji

Kraśnik, al. Niepodległości 44

do 18.00

Kurów

Urząd Gminy Kurów

Kurów, ul. Lubelska 35

do 18.00

Lubartów

Urząd Miasta Lubartów

Lubartów, ul. Jana Pawła II 12

do 20.00 lub do ostatniego chętnego

Lublin

Urząd Miasta Lublin

Lublin, pl. Władysława Łokietka 1

do 24.00

Lubycza Królewska

Urząd Miejski w Lubyczy Królewskiej

Lubycza Królewska, ul. Kolejowa 1

do 18.00

Mełgiew

Urząd Gminy Mełgiew

Mełgiew, ul. Partyzancka 2

do 19.00

Niedrzwica Duża

Urząd Gminy Niedrzwica Duża

Niedrzwica Duża, ul. Lubelska 30

do 17.30

Piaski

Urząd Miejski w Piaskach

Piaski, ul. Lubelska 77

do 19.00

Puchaczów

Urząd Stanu Cywilnego

ul. Rynek 11

do 18.00 lub do ostatniego chętnego

Puławy

Urząd Miasta Puławy

Puławy, ul. Lubelska 5

do 17.00

Rybczewice

Urząd Gminy Rybczewice

Rybczewice Drugie 119

do 20.00

Ryki

Urząd Miejski w Rykach

Ryki, ul. Karola Wojtyły 29

do 19.30

Serokomla

Urząd Gminy Serokomla

Serokomla, ul. Warszawska 21

do 20.00

Siedliszcze

Gminny Ośrodek Kultury

Siedliszcze, ul. Aleksandra Bałasza 10

do 20.00

Skierbieszów

Urząd Gminy Skierbieszów

Skierbieszów, ul. Rynek 1

do 17.00

Stanin

Urząd Gminy Stanin

Stanin 62

do 20.00

Szastarka

Urząd Gminy Szastarka

Szastarka 121

do 20.00

Szczebrzeszyn

Urząd Miejski w Szczebrzeszynie

Szczebrzeszyn, pl. Tadeusza Kościuszki 1

do 20.00

Terespol

Urząd Gminy Terespol

Kobylany, pl. Ryszarda Kaczorowskiego 1

do 18.00

Terespol

Urząd Miasta Terespol

Terespol, ul. Czerwonego Krzyża 26

do 24.00

Trzebieszów

Urząd Gminy Trzebieszów

Trzebieszów Drugi 89

do 24.00

Ulhówek

Urząd Gminy Ulhówek

Ulhówek, ul. Kościelna 1

do 20.00

Włodawa

Urząd Miasta Włodawa

Włodawa, al. Józefa Piłsudskiego 41

do 18.00 lub do ostatniego chętnego

Wojcieszków

Urząd Gminy Wojcieszków

Wojcieszków, ul. Kościelna 46

do 20.00

Zwierzyniec

Urząd Miejski w Zwierzyńcu

Zwierzyniec, ul. Rynek 1

do 20.00

Żyrzyn

Urząd Gminy Żyrzyn

Żyrzyn, ul. Powstania Styczniowego 10

do 18.00

Po raz pierwszy w historii polskiej statystyki publicznej samospis internetowy jest obowiązkowy. Formularz spisowy oraz wykaz danych objętych spisem znajdują się na stronie spis.gov.pl.

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy i nie można odmówić przekazania danych.

Udział w badaniu jest anonimowy i bezpieczny dla każdej osoby mieszkającej i przebywającej w Polsce. Bezwzględna poufność danych jest gwarantowana tajemnicą statystyczną, za złamanie której grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. W ponad stuletniej historii GUS nigdy nie doszło do naruszenia tajemnicy statystycznej.

Spis ludności to podstawowe badanie i źródło danych z zakresu statystyki ludności, które ma na celu zebranie informacji o jej stanie i strukturze według ustalonych cech demograficznych i społeczno-zawodowych, w oznaczonym momencie, na określonym terytorium. Spis obejmuje całą populację ludności i mieszkań. Oznacza to, że dane uzyskiwane w wyniku spisu powszechnego pochodzą od wszystkich obywateli. Spis powszechny daje odpowiedź na pytanie: „ilu nas jest”, „kim jesteśmy” i „jak żyjemy”.

W ich trakcie zbierane są informacje o miejscu zamieszkania (nie zameldowania), informacje o wieku danej osoby czy jej statusie na rynku pracy. Te podstawowe informacje na temat ludności stanowią dla Głównego Urzędu Statystycznego jedne z najważniejszych danych. Co istotne, w przypadku wielu cech demograficzno-społecznych, jak np. wyznanie, narodowość czy stopień niepełnosprawności, spis powszechny jest dla państwa jedynym źródłem danych. Uzyskane podczas spisu dane indywidualne są opracowywane i przedstawiane w postaci agregatów danych o różnych przekrojach i na różnych poziomach podziału terytorialnego i administracyjnego kraju. Wyniki spisu umożliwiają analizę i ocenę zróżnicowania przemian demograficznych i społecznych w dowolnych przekrojach.

Spis realizowany jest zgodnie z zaleceniami i standardami organizacji międzynarodowych, jak UE i ONZ, co umożliwia dokonywanie porównań międzynarodowych. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie spisów powszechnych ludności i mieszkań, państwa członkowskie UE zobligowane są do zbierania danych statystycznych. Spisy powszechne ludności i mieszkań realizowane są w Polsce co 10 lat. Ostatni miał miejsce w 2011 r.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Dekle spisowi 30.09.2021 19:59
A gdzie Koniuchy bo chciałem zadzwonić ale nie mam nic na stanie komórki. To jak sprawe mi założycie ze nie spisałem sie hahahah. A co z loterią bo widze machina ruszyła ale wygrywa ten co chyba ma wygrac, jak w loterii szczepionkowej hahahaha

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: pasypasyTreść komentarza: "Pasy malowane w technologii cienkowarstwowej szybciej się zużywają, a co za tym idzie częściej trzeba je odnawiać." To po co stosować taką technologię? Nie można pomalować grubiej? Na Piłsudskiego już widziałem jakieś powycierane oznaczenia a dopiero co skończyli malować...Data dodania komentarza: 07.07.2022, 08:43Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: WaldemarTreść komentarza: Wywłaszczenia to barbarzyństwo prywatna własność człowieka to jego życie które chcecie mu odebrać na to nie ma zgody teraz i w przyszłości .Każdy rząd który wyciąga ręce po czyjąś własność powinien zostać usunięty aby ludzie mogli żyć w spokoju a nie w ciągłym stresie że władza odbierze im wszystko co mają i wyrzuci na brukData dodania komentarza: 07.07.2022, 04:05Źródło komentarza: Gm. Zamość: Przeciwko kolei CPK protestowali w WarszawieAutor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? Sprawdzamy
Reklama
Reklama