Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 11:23
Reklama

Nigdy nie inwestowała, ale uwierzyła, że zarobiła

Wizja zarobienia dużych pieniędzy kompletnie uśpiła czujność 53-letniej mieszkanki powiatu biłgorajskiego. Choć nigdy nie inwestowała w kryptowaluty, uwierzyła, że na nich zarobiła. Dała oszustowi dostęp do swojego komputera. Straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Nigdy nie inwestowała, ale uwierzyła, że zarobiła
Autor: Fot. pixabay.com

Kobieta zgłosiła się do komendy w poniedziałek, 20 września i opowiedziała historię, która swój początek miała jeszcze w czerwcu. Wówczas na numer telefonu komórkowego 53-latki zadzwonił jakiś mężczyzna, który przedstawił się jako ekspert firmy zajmującej się kryptowalutami. Powiedział 53-latce, która nigdy nie inwestowała w kryptowalutę, że zarobiła już 140 000 zł. I będzie je mogła odebrać, ale musi zapewnić tzw. wkład własny w wysokości blisko 50 tys. zł. 

Czytaj także: Naciągnęli kobietę na inwestycję. Straciła dużo pieniędzy

Mieszkanka powiatu biłgorajskiego nie dysponowała taką kwotą, więc rozmówca zachęcił ją do zaciągnięcia pożyczki. Poprosił też o jej adres mailowy, na który miał wysłać link usprawniający cały proces.

Kobieta ściągnęła na komputer aplikację i w ten sposób oszust zyskał dostęp do jej urządzenia. Polecił również, żeby kobieta zalogowała się do swojego banku. Tak też się stało.

Czytaj także: Zysk na kryptowalutach? Kobieta straciła 57 tys. zł

Później 53-latka bezczynnie patrzyła, jak mężczyzna wykonuje różne operacje, m.in. w jej imieniu składa wniosek o kredyt. To jednak nie wyszło. Wtedy polecił, aby kobieta osobiście udała się do banku po pożyczkę. Zakazał jednak mówić, na jaki cel są jej potrzebne pieniądze.

Wszystko poszło zgodnie z wytycznymi oszusta, którego o postępach nieświadoma niczego poszkodowana informowała SMS-ami. Niedługo po tym mężczyzna znów zatelefonował, kazał włączyć komputer i znów dokonał jakichś operacji. Obiecał, że pieniądze z zysku pojawią się na koncie po kilku godzinach. Tak się jednak nie stało. Dopiero wówczas 53-latka zrozumiała, że dała się nabrać.

Policjanci spróbują namierzyć naciągacza i kolejny raz apelują o rozsądek w podobnych sytuacjach.  Przypominają, że nie należy udostępniać nikomu danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej, haseł do konta czy danych dotyczących kart płatniczych. Nie należy także instalować dodatkowych oprogramowań na urządzeniach, z których następuje logowanie do banku. Zwłaszcza, jeśli wymaga tego rzekomy „doradca” inwestycyjny lub inna nieznana nam osoba! Jeśli podejrzewamy, że oferowana inwestycja jest nielegalna rozłączmy się a o swoich przypuszczeniach poinformujmy policję.

Czytaj także: Uważajcie na kryptowaluty. Kolejna osoba oszukana


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Zawisza Ciemny 22.09.2021 08:34
Wiara czyni czuba

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: OloTreść komentarza: No już całkiem kogoś poyebało. Wszystko dajmy Ukraińcom za darmo, ciekawe czy oni też by tak zrobili? Utrzymujmy ich, dawajmy wszystko za darmo a Polak niech na to zapierdala.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 09:12Źródło komentarza: Zamość: Bilety w zoo drożeją od 1 lipca [CENNIK]Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Skat takie wyliczenia porównałem je z wyliczanka kiedy rządziła koicja PO i PsL wyszło mi że kosztu obsługi władzy były wyższe od przychodów jakie deklarował w/w rząd skat taka troska i skąd te wyliczanki pNstwo wzięli skoro jeszcze niema danych GUSData dodania komentarza: 03.07.2022, 08:00Źródło komentarza: Każdy z nas musiał dorzucić do wydatków publicznych pond 30 tysięcyAutor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Siedziało się na trzepaku i się KLEŁO aż przyszedł Donatan i zrobił gwiazdęData dodania komentarza: 03.07.2022, 07:08Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: ElaTreść komentarza: Poprostu dobrych nauczycieli nie ma odeszli, zostali tylko mierni bo oni biorą wszystko co się da żeby zarobić kasę i takie są później efekty nauczania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaci
Reklama