Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 13:12
Reklama

Nigdy nie inwestowała, ale uwierzyła, że zarobiła

Wizja zarobienia dużych pieniędzy kompletnie uśpiła czujność 53-letniej mieszkanki powiatu biłgorajskiego. Choć nigdy nie inwestowała w kryptowaluty, uwierzyła, że na nich zarobiła. Dała oszustowi dostęp do swojego komputera. Straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Nigdy nie inwestowała, ale uwierzyła, że zarobiła
Autor: Fot. pixabay.com

Kobieta zgłosiła się do komendy w poniedziałek, 20 września i opowiedziała historię, która swój początek miała jeszcze w czerwcu. Wówczas na numer telefonu komórkowego 53-latki zadzwonił jakiś mężczyzna, który przedstawił się jako ekspert firmy zajmującej się kryptowalutami. Powiedział 53-latce, która nigdy nie inwestowała w kryptowalutę, że zarobiła już 140 000 zł. I będzie je mogła odebrać, ale musi zapewnić tzw. wkład własny w wysokości blisko 50 tys. zł. 

Czytaj także: Naciągnęli kobietę na inwestycję. Straciła dużo pieniędzy

Mieszkanka powiatu biłgorajskiego nie dysponowała taką kwotą, więc rozmówca zachęcił ją do zaciągnięcia pożyczki. Poprosił też o jej adres mailowy, na który miał wysłać link usprawniający cały proces.

Kobieta ściągnęła na komputer aplikację i w ten sposób oszust zyskał dostęp do jej urządzenia. Polecił również, żeby kobieta zalogowała się do swojego banku. Tak też się stało.

Czytaj także: Zysk na kryptowalutach? Kobieta straciła 57 tys. zł

Później 53-latka bezczynnie patrzyła, jak mężczyzna wykonuje różne operacje, m.in. w jej imieniu składa wniosek o kredyt. To jednak nie wyszło. Wtedy polecił, aby kobieta osobiście udała się do banku po pożyczkę. Zakazał jednak mówić, na jaki cel są jej potrzebne pieniądze.

Wszystko poszło zgodnie z wytycznymi oszusta, którego o postępach nieświadoma niczego poszkodowana informowała SMS-ami. Niedługo po tym mężczyzna znów zatelefonował, kazał włączyć komputer i znów dokonał jakichś operacji. Obiecał, że pieniądze z zysku pojawią się na koncie po kilku godzinach. Tak się jednak nie stało. Dopiero wówczas 53-latka zrozumiała, że dała się nabrać.

Policjanci spróbują namierzyć naciągacza i kolejny raz apelują o rozsądek w podobnych sytuacjach.  Przypominają, że nie należy udostępniać nikomu danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej, haseł do konta czy danych dotyczących kart płatniczych. Nie należy także instalować dodatkowych oprogramowań na urządzeniach, z których następuje logowanie do banku. Zwłaszcza, jeśli wymaga tego rzekomy „doradca” inwestycyjny lub inna nieznana nam osoba! Jeśli podejrzewamy, że oferowana inwestycja jest nielegalna rozłączmy się a o swoich przypuszczeniach poinformujmy policję.

Czytaj także: Uważajcie na kryptowaluty. Kolejna osoba oszukana


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Zawisza Ciemny 22.09.2021 08:34
Wiara czyni czuba

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZamościankaTreść komentarza: Powinniśmy się cieszyć, że Akademia Zamojska tak szybko się rozwija, powstają nowe kierunki, odbywają się konferencje, przyjeżdżają naukowcy z całej Polski. Malkontenci - na terapię!Data dodania komentarza: 04.07.2022, 13:08Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Przy Elektryku chyba lepsze warunki dla zajęć sportowych typu basen itp. Po co adoptować na ten cel zupełnie nieprzystosowany do tego budynek po GS? 2. Co z budynkami po dawnej filii Akademii Rolniczej i d. rektoratem WSZiA na Starym Mieście, może i je Akademia mogłaby nabyć??Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:37Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: rowerzystaTreść komentarza: zalew a pompowanie kół rowerów - brakuje mi nad zalewem zamojskim takiego urzadzenia jak przy myjniach samochodowych do pompowania rowerów (dobra rzecz), sporo osób przyjezdza nad zalew rowerem, mozna by podpompować powietrza jakby spadło by bezpieczniej jezdzicData dodania komentarza: 04.07.2022, 11:27Źródło komentarza: Zamość: Akcja poszukiwawcza 17-latka na zamojskim zalewie zakończona. Niestety, chłopak nie żyjeAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: W tym roku dzieje się to samo od strony Nawoza tysiące sztuk już dryfuje po powierzchni..... ( lipiec 2022 )Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Nielisz: Dlaczego zdechły małże?Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)
Reklama
Reklama