Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 01:33
Reklama

Szturm Twierdzy Zamość 2021 już w weekend

To będą trzy dni dla miłośników historii i pasjonatów historycznych rekonstrukcji. Od 20 do 22 sierpnia w potrwa XIX edycja plenerowego widowiska Szturm Twierdzy Zamość.
Szturm Twierdzy Zamość 2021 już w weekend
Szturm Twierdzy Zamość to jedna z tych imprez, bez których trudno sobie wyobrazić miejski kalendarz wydarzeń.
Autor: Fot. Archiwum KT

Za sprawą grup rekonstrukcyjnych będziemy mieć szansę uczestnictwa w żywej lekcji historii i podróży do wydarzeń z 1648 roku. 

Już w piątek (20 sierpnia) w samo południe amfiteatrze rozpocznie się Jarmark Historyczny, będą również pokazy ptaków drapieżnych, a na godz. 21 zaplanowano w rejonie Nowej Bramy Lubelskiej początek bitwy nocnej.

Nazajutrz jarmarczne handlowanie ruszy o godz. 10. Wtedy również otworzą się podwoje Karczmy Hetmana. Na 14 jest planowane widowisko ukazujące przekazanie okupu Chmielnickiemu, zaś godzinę później z koncertem wystąpi Zespół Muzyki Danej Capella All`antico. A wieczór (godz. 18) przyniesie historyczną potańcówkę z zespołem Bergamasca. 

Szturm Twierdzy Zamość 2018 - ZDJĘCIA, FILMY

Ta sama grupa w niedzielę (na Rynku Wielkim) poprowadzi od godz. 10 warsztaty tańców dworskich. Między 11 a 12 pod ratuszem przeprowadzona zostanie gra "Wojna o Ordynację", w planach jest również pokaz żonglerki i tańców. Całość ma się zakończyć ok. godz. 18.

Przez każdy z trzech dni Szturmu Twierdzy Zamość zwiedzać będzie można obozowisko wojsk zlokalizowane na terenie za Furtą Wodną. Prowadzone będą również warsztaty i animacje dla dzieci. A Zamość będzie można zwiedzać z przewodnikiem. Wyjścia grup z mostu Nowej Bramy Lubelskiej są planowane na godz. 12 i 15 w piątek, a także 10, 12 i 15 w sobotę i niedzielę.

Szturm Twierdzy Zamość 2017 - ZDJĘCIA

Szczegóły programu w informatorze CO? GDZIE? KIEDY?


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ola 18.08.2021 10:18
Pokaz ptaków.??powinny latać wolno, a nie być uwiązane na sznurku, nie wiem kogo taki widok może cieszyć.

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)Autor komentarza: Kałka ZapałkaTreść komentarza: Trzeba byo pisać historię jak ludzie żyli, a nie rodzinnie wpiedalaliście sie na historyków po śmierci tych co wiedzieli teraz wymyślacie.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:56Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Bo mam fundamentalne pytanie do IPN Moja rodzina po części z wołynia a po częci okradani chłopi z Hrubieszowa prrzez AK co ich nie broniło, To mam pytanie Na kogo mam postawić , Na guwniarzy z WiN co kopice podpalali jako młodociani namawiani przez kogoś? Bo coś wam sie ebie już jak komuna w urzędach rodzinnie i wymyślacie historię. Znam każdego Ukraińca w urzedzie co unikną deportacji przez PPR czy inne komunistyczne sieci, A teraz ebani wymyslają historię.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:52Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Pomyślunku trochę historykomTreść komentarza: bliża się rocznicz Mordu na Wołyniu ustalona władzami a nie rzeczywista, Zobaczymy ile w TVP o tym powiedzą. Bo jak ebani o Katyniu zacznie Wa--szawka to miesiącami leci. Niech cieszą się że przeżyli im dzieci. Ze Katyń nie był Wołyniem nacjhonalistów z UPA co to UPA mordowało wszystkich a teraz idioci wzruszaqją gufnoswarte mieszane rodziny w kacjach Win -UPAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:38Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Sram na wasą niepamięćTreść komentarza: Krzykaczy było wielu ale chyba każdy z nich jak ten w programie odcinał się jak żydzi jak w 1 latach wojny trzeba było walczyć o Polskę. Dziwne ze teraz o Wołyniakach sobie przypominają jak Wybory sie zbliżają. Lata srania i upokożania tych ludzi, UPA co w akcji Wisła lepiej miało niż Wozniacy. Wracają do łask, Piedolić fałszywe obietnice jak raz sie pojawił typ w szczerym polu po wyborach by uczcić pamięć wymordowanych. Po wyborach zapomniał. Teraz sobie przypominają.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:33Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. Kiliana
Reklama