Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 07:51
Reklama

Średnie przedsiębiorstwo: ARS Piekarnia i Cukiernia

Początki firmy ARS sięgają 1992 roku. Wtedy to Renata i Antoni Skrzypowie otworzyli sklep w Jarosławcu, w 2001 r. piekarnię w Wojsławicach. Z czasem przenieśli się do Uchań i poszerzyli działalność o cukiernię. Od 15 lat ARS Piekarnia i Cukiernia mieści się w Werbkowicach.
Średnie przedsiębiorstwo: ARS Piekarnia i Cukiernia

Państwo Skrzypowie zrealizowali w ten sposób swoje marzenie o własnym biznesie, który nie jest zwykłą pracą, ale przyjemnością. Obecnie w Piekarni i Cukierni ARS pracuje ok. 100 osób.

Pieczywo wytwarzane jest wg tradycyjnej receptury, na bazie mąki z okolicznych młynów i na naturalnym zakwasie.

– Dla nas ważny jest smak i nawiązanie do tradycji. Dlatego nie ulepszamy tego, co w naturze najlepsze, a jedynie urozmaicamy jego smak, dodając do pieczywa chrupiące ziarna i zioła – mówi Anita Skrzypa, córka Renaty i Antoniego.

Piekarnia ARS wypieka chleb żytni, razowy, pszenny i mieszany, a także chleby okolicznościowe z pięknymi dekoracjami, bułki, drożdżówki, rogaliki, słone przekąski i bułki półsłodkie.

Cukiernia ARS jest producentem oraz dystrybutorem ciastek kruchych. Cukiernicy pieką też ciasta domowe (w tym na zamówienie np. na wesela czy komunie), torty na każdą okoliczność i pierniki. Wśród tych ostatnich najbardziej znany jest stary piernik Wędrowycza. To produkt, na który Cukiernia ARS ma wyłączność. Został wymyślony m.in. przez Fundację Ku Przeszłości w ramach promocji dorocznych Dni Jakuba Wędrowycza, które organizowane są w Wojsławicach. Wędrowycz jest fikcyjnym bohaterem powieści fantastycznej Andrzeja Pilipiuka, założyciela wspomnianej fundacji. Więcej o tym napiszemy w prezentacji piernika, który został zgłoszony do naszego plebiscytu jako Produkt Roku (prezentacja ukaże się w kolejnym wydaniu gazety).

Świeże pieczywo oraz ciasta z Piekarni i Cukierni ARS dostarczane są do wielu sklepów w rejonie (Tomaszów Lubelski, Zamość, Biłgoraj, Hrubieszów, Chełm, Krasnystaw). Firma rodzinna Skrzypów jest kandydatem do nagrody Perły Biznesu w kategorii Średnie Przedsiębiorstwo.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)Autor komentarza: Kałka ZapałkaTreść komentarza: Trzeba byo pisać historię jak ludzie żyli, a nie rodzinnie wpiedalaliście sie na historyków po śmierci tych co wiedzieli teraz wymyślacie.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:56Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Bo mam fundamentalne pytanie do IPN Moja rodzina po części z wołynia a po częci okradani chłopi z Hrubieszowa prrzez AK co ich nie broniło, To mam pytanie Na kogo mam postawić , Na guwniarzy z WiN co kopice podpalali jako młodociani namawiani przez kogoś? Bo coś wam sie ebie już jak komuna w urzędach rodzinnie i wymyślacie historię. Znam każdego Ukraińca w urzedzie co unikną deportacji przez PPR czy inne komunistyczne sieci, A teraz ebani wymyslają historię.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:52Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Pomyślunku trochę historykomTreść komentarza: bliża się rocznicz Mordu na Wołyniu ustalona władzami a nie rzeczywista, Zobaczymy ile w TVP o tym powiedzą. Bo jak ebani o Katyniu zacznie Wa--szawka to miesiącami leci. Niech cieszą się że przeżyli im dzieci. Ze Katyń nie był Wołyniem nacjhonalistów z UPA co to UPA mordowało wszystkich a teraz idioci wzruszaqją gufnoswarte mieszane rodziny w kacjach Win -UPAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:38Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Sram na wasą niepamięćTreść komentarza: Krzykaczy było wielu ale chyba każdy z nich jak ten w programie odcinał się jak żydzi jak w 1 latach wojny trzeba było walczyć o Polskę. Dziwne ze teraz o Wołyniakach sobie przypominają jak Wybory sie zbliżają. Lata srania i upokożania tych ludzi, UPA co w akcji Wisła lepiej miało niż Wozniacy. Wracają do łask, Piedolić fałszywe obietnice jak raz sie pojawił typ w szczerym polu po wyborach by uczcić pamięć wymordowanych. Po wyborach zapomniał. Teraz sobie przypominają.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:33Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. Kiliana
Reklama