Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 07:52
Reklama

Średnie przedsiębiorstwo: Kurantowicz Masarnia z Ubojnią

Kurantowicz Masarnia z Ubojnią to rodzinna firma Kurantowiczów, która działa w Hrubieszowie od 1994 roku. Jej właścicielem jest Adam Kurantowicz.
Średnie przedsiębiorstwo: Kurantowicz Masarnia z Ubojnią

Założycielem firmy był ojciec Adama Kurantowicza – Stanisław Kurantowicz, którego z kolei zainspirowali ojciec i dziadek, którzy wędzili tradycyjne wędliny na szczególne okazje. W ten sposób z rodzinnych tradycji powstała firma, która już 27 lat oferuje na lokalnym rynku wędliny przyrządzane według sprawdzonych receptur..

– U nas wędzenie odbywa się z użyciem drewna bukowego lub olchowego. Wyroby produkowane są tradycyjnie, bez barwników i konserwantów. Do produkcji wędlin używamy naturalnych przypraw oraz surowca wieprzowego i wołowego dostarczanego od okolicznych rolników – mówi Adam Kurantowicz.

W ofercie masarni są m.in. wędzonki tradycyjne, schab i szynka sołtysa, salceson włoski maciek, kiełbasa domowa, chłopska, krucha hrubieszowska, kiełbasa biała, kiełbasy grube, kabanosy, kaszanka domowa, słonina prasowana, salcesony, boczki, schaby, pieczenie, wyroby podrobowe i garmażeryjne. Sprzedawane są stacjonarnie w sklepach w Krasnobrodzie, Zamościu, Łaszczowie, Hrubieszowie, Dołhobyczowie oraz w obwoźnych sklepach, które dojeżdżają do mniejszych miejscowości w rejonie hrubieszowskim, chełmskim , zamojskim i tomaszowskim. Za swoją specjalność właściciele masarni uważają szczególnie schab sołtysa.

– To szlachetny wyrób, delikatny w smaku, soczysty, lekko słodki, który idealnie nadaje się na kanapki i przekąski – zapewnia Adam Kurantowicz.

Swoim klientom Masarnia z Ubojnią oferuje też świeże mięso wołowe, wieprzowe i cielęcinę. To jedyna ubojnia w powiecie hrubieszowskim.

W firmie rodziny Kurantowiczów pracują 83 osoby, którym klienci zawdzięczają profesjonalną obsługę i przygotowanie mięsnych smakołyków. Kuratowicz Masarnia z Ubojnią w Hrubieszowie jest kolejnym kandydatem do tytułu Perły Biznesu 2020 w kategorii Średnie Przedsiębiorstwo.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)Autor komentarza: Kałka ZapałkaTreść komentarza: Trzeba byo pisać historię jak ludzie żyli, a nie rodzinnie wpiedalaliście sie na historyków po śmierci tych co wiedzieli teraz wymyślacie.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:56Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Bo mam fundamentalne pytanie do IPN Moja rodzina po części z wołynia a po częci okradani chłopi z Hrubieszowa prrzez AK co ich nie broniło, To mam pytanie Na kogo mam postawić , Na guwniarzy z WiN co kopice podpalali jako młodociani namawiani przez kogoś? Bo coś wam sie ebie już jak komuna w urzędach rodzinnie i wymyślacie historię. Znam każdego Ukraińca w urzedzie co unikną deportacji przez PPR czy inne komunistyczne sieci, A teraz ebani wymyslają historię.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:52Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Pomyślunku trochę historykomTreść komentarza: bliża się rocznicz Mordu na Wołyniu ustalona władzami a nie rzeczywista, Zobaczymy ile w TVP o tym powiedzą. Bo jak ebani o Katyniu zacznie Wa--szawka to miesiącami leci. Niech cieszą się że przeżyli im dzieci. Ze Katyń nie był Wołyniem nacjhonalistów z UPA co to UPA mordowało wszystkich a teraz idioci wzruszaqją gufnoswarte mieszane rodziny w kacjach Win -UPAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:38Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Sram na wasą niepamięćTreść komentarza: Krzykaczy było wielu ale chyba każdy z nich jak ten w programie odcinał się jak żydzi jak w 1 latach wojny trzeba było walczyć o Polskę. Dziwne ze teraz o Wołyniakach sobie przypominają jak Wybory sie zbliżają. Lata srania i upokożania tych ludzi, UPA co w akcji Wisła lepiej miało niż Wozniacy. Wracają do łask, Piedolić fałszywe obietnice jak raz sie pojawił typ w szczerym polu po wyborach by uczcić pamięć wymordowanych. Po wyborach zapomniał. Teraz sobie przypominają.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:33Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. Kiliana
Reklama