Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 03:00
Reklama

Zosin: Chciał dać łapówkę, pogranicznik nie wziął

Ukrainiec był przekonany, że za 200 złotych funkcjonariusz straży granicznej "przymknie oko" i nie da mu mandatu. Ale się przeliczył. Teraz odpowie za próbę skorumpowania mundurowego. Grozi za to nawet do 8 lat więzienia.
Zosin: Chciał dać łapówkę, pogranicznik nie wziął
Autor: Fot. NOSG

Działo się to w zeszłym tygodniu na przejściu granicznym w Zosinie. Pogranicznik zorientował się, że obywatel Ukrainy podróżuje samochodem bez obowiązkowego ubezpieczenia OC. Zamierzał mu za to wystawić mandat, a wtedy cudzoziemiec sięgnął do portfela i zaproponował funkcjonariuszowi 200 złotych w zamian za odstąpienie od czynności.

Pieniądze nie skusiły mundurowego. Zatrzymał podróżnego, a o próbie wręczenia łapówki powiadomił swoich przełożonych. 

– Mężczyzna został zatrzymany przez Straż Graniczną i usłyszał już zarzuty z art. 229 § 1 i 3 kodeksu karnego, do których się przyznał. Obywatel Ukrainy poniesie również konsekwencje związane z brakiem aktualnego OC pojazdu: kara finansowa w wysokości 5600 zł i zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego – podsumowuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Zdziwiony 26.07.2021 18:24
Medal mu za Odre i Nyse hahah na tym polega weryfikacja zeby brali takich co nie biorą. Zdziwieni mogą byc Ci co kiedys brali.

Eryk 19.07.2021 13:38
Nie wziął bo nie może przyjmować. Co nie? Robienie z goscia bohatera, ze nie wzial 200 zlotych a co jakis czas afera na duze pieniadze na granicy.

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Może pora na inny zespół? To jakiś obowiązek gość z pracownikami TVP? Zbierano na jakoś cel charytatywny czy to była impreza dla Mili, Zewłakai i roboli z tvp?Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:38Źródło komentarza: Hrubieszów: Imprezowy początek wakacji. Mecz z TVP Sport i koncert Zagrobelnego
Reklama
Reklama