Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 sierpnia 2022 13:50
Reklama

Inwestycja samorządowa: Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki Wieprz

Mieszkańcy oraz turyści odwiedzający Szczebrzeszyn mogą korzystać z nowego miejsca rekreacji zrealizowanego w ramach projektu pn. „Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki Wieprz wraz z organizacją dwóch punktów obserwacji przyrodniczej w miejscowości Szczebrzeszyn”.
Inwestycja samorządowa: Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki Wieprz

Inwestycja była współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu wyniosła: 1 692 961,47 zł.

Środki na dofinansowanie inwestycji w kwocie: 669 684,60 zł pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W ramach zadania został wybudowany ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż meandrującej rzeki Wieprz w miejscowości Szczebrzeszyn, który został podzielony na 2 odcinki:

– pierwszy odcinek od ulicy Zwierzynieckiej, łączący się ze Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo do kładki na rzece Wieprz, o długości 800 m z kostki brukowej. Na tym odcinku zostały postawione 2 drewniane wiaty do obserwacji przyrodniczej,

– drugi odcinek łączący kładkę na rzece Wieprz z drogą krajową Nr 74 o długości 163 m.

Dodatkowo został uporządkowany teren zielony, zamontowano monitoring wizyjny z 2 kamer zasilanych modułem fotowoltaicznym wraz ze słupem oświetleniowym. W obrębie punktu obserwacji przyrodniczej udostępniono hot-spot, który umożliwia bezprzewodowe połączenie z internetem.

Realizacja projektu wzbogaciła ofertę szlaków turystycznych, ścieżek spacerowych, uporządkowała komunikację i zaopatrzyła w przygotowane, ogólnodostępne miejsce obserwacji przyrodniczej. Dodatkowo stworzone miejsce zapewni właściwą obsługę mieszkańców i turystów przyjeżdzających na Festiwal Stolica Języka Polskiego, który odbywa się co roku od 7 lat i ściąga do Szczebrzeszyna miłośników literatury, kultury i sztuki.

Ścieżka została zgłoszona do plebiscytu Perły Biznesu w kat. Inwestycja Samorządowa.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Driverbicycle 14.07.2021 14:02
A kiedy ścieżka rowerowa z Zamościa do Krasnobrodu?

lol 14.07.2021 13:09
Ale to już zrobili rok temu..dosłownie..

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JaTreść komentarza: DokładnieData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:37Źródło komentarza: Hrubieszów: Remontują strategiczny oddział szpitala powiatowegoAutor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: "karać kierowców." - łżecie towarzyszeData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:31Źródło komentarza: Uwaga kierowcy! Jeszcze więcej punktów karnychAutor komentarza: hurtTreść komentarza: podobno poradnia dziecięca też już się kończyData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:23Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: HrubieszowianinTreść komentarza: Jak dzwonisz na SOR że potrzebujesz pomocy to mówią że karetki nie ma proszę przyjechać a tu takie pieniążki sa wypłacane.Data dodania komentarza: 18.08.2022, 08:55Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Sytuacja finansowa miasta jest nieciekawa nie wiem skat taki pesymist przecierz miasto wyludnia się a w mieście dochodowego przemysłu brakData dodania komentarza: 18.08.2022, 07:47Źródło komentarza: Hrubieszów: Będą kolejne obligacjeAutor komentarza: JaTreść komentarza: Ja palę gazem i tylko tym !!! , Chyba mam dostać 500 dopłaty do gazu a w sumie to gazownia a nie ja gotówkę otrzyma i co będę siedział w domu w futrze z jutro i czapką uszatka.A sąsiad biznesmen ma kominek i łapy wyciągnie po kasę 😀a tak nazeka???Data dodania komentarza: 18.08.2022, 07:15Źródło komentarza: 3 tysiące złotych na węgiel. Już można składać wnioski [WZÓR]
Reklama
Reklama