Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 sierpnia 2022 13:50
Reklama

Inwestycja Samorządowa: Modernizacja parku w Krasnobrodzie

W ubiegłym roku gmina Krasnobród zakończyła realizację projektu, w ramach którego m.in. zmodernizowano zabytkowy park otaczający Sanatorium w Krasnobrodzie i wybudowano promenadę spacerową z centrum miasta do parku uzdrowiskowego.
Inwestycja Samorządowa: Modernizacja parku w Krasnobrodzie

Inwestycja pod nazwą „Zachowanie i udostępnienie najatrakcyjniejszych elementów dziedzictwa naturalnego w Krasnobrodzie” była realizowana w ramach Osi Priorytetowej 7 Ochrona Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego, Działania 7.1 Dziedzictwo kulturowe i naturalne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Zadanie zrealizowano w partnerstwie z Powiatem Zamojskim. Wniosek złożono jeszcze w 2016 r. Umowę na jego realizację podpisano w 2018, a prace zakończono dwa lata później.

Założeniem tej inwestycji było wyeksponowanie i poprawa walorów Uzdrowiska Krasnobród.

W ramach projektu wykonano modernizację zabytkowego parku otaczającego obiekty Sanatorium Rehabilitacyjnego im. Janusza Korczaka w Krasnobrodzie. Zagospodarowano teren rekreacyjny między parkiem a zalewem krasnobrodzkim. Wybudowano promenadę spacerową na ul. Młyńskiej, o szerokości 5 metrów, przy której w parku uzdrowiskowym zlokalizowano dwukondygnacyjny taras widokowy o konstrukcji stalowej z pomostami z desek z modrzewia syberyjskiego. Przy nowopowstałych ścieżkach spacerowych są ustawione ławki, kosze na śmieci i drogowskazy. W celu upiększenia terenu posadzono drzewa owocowe, krzewy i inne rośliny ozdobne. Na tarasie jest też ławka z panelem solarnym, umożliwiająca m.in. naładowanie telefonu.

– Powstała w ramach projektu infrastruktura jest atrakcją nie tylko dla mieszkańców naszej gminy. Często odwiedzają ją turyści i przebywający w sanatorium kuracjusze. Inwestycja zdecydowanie pozytywnie wpłynęła na rozwój turystyczny naszej gminy – mówi Kazimierz Misztal, burmistrz Krasnobrodu.

Wszystkie prace kosztowały

2 mln 361 tys. zł, z czego ponad

1 mln 200 tys. zł to dofinansowanie.

Inwestycja została zgłoszona do plebiscytu Perły Biznesu w kategorii Inwestycja Samorządowa.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JaTreść komentarza: DokładnieData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:37Źródło komentarza: Hrubieszów: Remontują strategiczny oddział szpitala powiatowegoAutor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: "karać kierowców." - łżecie towarzyszeData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:31Źródło komentarza: Uwaga kierowcy! Jeszcze więcej punktów karnychAutor komentarza: hurtTreść komentarza: podobno poradnia dziecięca też już się kończyData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:23Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: HrubieszowianinTreść komentarza: Jak dzwonisz na SOR że potrzebujesz pomocy to mówią że karetki nie ma proszę przyjechać a tu takie pieniążki sa wypłacane.Data dodania komentarza: 18.08.2022, 08:55Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Sytuacja finansowa miasta jest nieciekawa nie wiem skat taki pesymist przecierz miasto wyludnia się a w mieście dochodowego przemysłu brakData dodania komentarza: 18.08.2022, 07:47Źródło komentarza: Hrubieszów: Będą kolejne obligacjeAutor komentarza: JaTreść komentarza: Ja palę gazem i tylko tym !!! , Chyba mam dostać 500 dopłaty do gazu a w sumie to gazownia a nie ja gotówkę otrzyma i co będę siedział w domu w futrze z jutro i czapką uszatka.A sąsiad biznesmen ma kominek i łapy wyciągnie po kasę 😀a tak nazeka???Data dodania komentarza: 18.08.2022, 07:15Źródło komentarza: 3 tysiące złotych na węgiel. Już można składać wnioski [WZÓR]
Reklama
Reklama