Odetchniemy z ulgą
I to dosłownie, bo w końcu nie będziemy zobowiązani do zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. To wynik obietnicy rządu, który postawił jeden warunek – wskaźnik zakażeń miał spać poniżej 15 na 100 tys. mieszkańców. Ten cel został w Polsce osiągnięty, a Ministerstwo Zdrowia potwierdza nam, że dziś ukaże się rozporządzenie w tej sprawie. Jego przedstawiciele nie potrafią jednak określić, czy nowe zasady dotyczyć będą też rejonów, w których średnia nie spadła poniżej wymaganej. Z naszych wyliczeń wynika, że są to województwa: wielkopolskie, mazowieckie i śląskie.
1,5 metra dystansu
Rozporządzenie zdejmie z nas obowiązek noszenia maseczek, ale nadal będziemy musieli zachować półtorametrowy dystans pomiędzy napotykanymi ludźmi. Nie dotyczy to jednak wspólnie zamieszkujących domowników, rodziców z dziećmi wymagającymi opieki i osób z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów. Jeśli nie spełnimy powyższych warunków, a zachowanie dystansu nie będzie możliwe, będziemy zobowiązani założyć maseczkę.
Nie tylko ten wątek
Rozporządzenie, które dziś ukaże się w Dzienniku Ustaw ma uregulować również inne zmiany omawiane w ostatnim czasie. Przeczytamy w nim m.in. o planowanym otwarciu hoteli i ogródków gastronomicznych. Te wszystkie zasady mają wejść w życie już 15 maja.
Szczepienia przynoszą efekty
Według danych przekazywanych na bieżąco przez Ministerstwo Zdrowia, można z pewnym entuzjazmem patrzeć w pandemiczną przyszłość. Liczby potwierdziły, że zakażeń jest coraz mniej. Spadkowa tendencja utrzymuje się od pewnego czasu, jednak nie powinniśmy bagatelizować istnienia wirusa. Wciąż należy pamiętać o zachowaniu szczególnej higieny i stosowaniu się do przekazywanych na bieżąco zaleceń.


![Morsy spod Młyna morsowali dla WOŚP [ZDJĘCIA] Morsy spod Młyna morsowali dla WOŚP [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/19/sm-4x3-morsy-spod-mlyna-morsowali-dla-wosp-zdjecia-1768830220-47.jpg)
![128. zatrzymanych w dwa dni. Policyjna akcja w woj. lubelskim [ZDJĘCIA] 128. zatrzymanych w dwa dni. Policyjna akcja w woj. lubelskim [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/19/sm-4x3-128-zatrzymanych-w-dwa-dni-policyjna-akcja-w-woj-lubelskim-zdjecia-1768819124-4.jpg)
![Obsza: Wyśpiewali gwiazdkę złotą [ZDJĘCIA] Obsza: Wyśpiewali gwiazdkę złotą [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-obsza-wyspiewali-gwiazdke-zlota-zdjecia-1768888335.jpg)

















Napisz komentarz
Komentarze