Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 04:02
Reklama

Jak się walczy z covidem. Tomaszowianka napisała książkę

Grażyna Nowosad na oddziale covidowym szpitala w Tomaszowie Lub. przebywała kilka tygodni. Od grudnia leczy pocovidowe powikłania w domu. Ostatnie miesiące pod znakiem koronawirusa opisała w wydanej właśnie książce.
Jak się walczy z covidem. Tomaszowianka napisała książkę

Grażyna Nowosad mieszka w  Tomaszowie Lubelskim. Jest nauczycielką w Zespole Szkół w Krasnobrodzie. Na COVID-19 zachorowała w listopadzie ub. roku. Myślała, że to grypa, ale gdy było coraz gorzej, antybiotyk nie działał, zorientowała się, że to nie przelewki. Dostała skierowanie na SOR. Zawiózł ją tam syn. Na oddziale dla chorych na koronawirusa leżała trzy tygodnie. Zaczęła prowadzić dziennik. 

Czasami na swoim profilu fejsbukowym prosiła o wsparcie dla sąsiadów z sali. „Chorzy często trafiają na oddział covidowy jedynie w piżamie, bez butelki wody, bez podstawowych środków higienicznych, ponieważ zabierani są z domów przez karetki pogotowia w ostatniej chwili. Nie ma kto ich spakować, bo mieszkają sami, a ich stan zdrowia nie pozwala na odpowiednie przygotowanie się do wyjazdu do szpitala. Rodzina w szpitalu, w izolacji, na kwarantannie. Kto ma zawieźć 130 km od domu rzeczy niezbędne do przetrwania?” – apelowała o przyniesienie do szpitala butelek wody, chusteczek suchych i mokrych. Na apel odpowiedzieli m.in. uczniowie ze szkoły w Krasnobrodzie i ks. Piotr Gmiterek z Szarowoli. 

Grażyna Nowosad opisała jak wygląda chorowanie w szpitalu „od kuchni”, jak trudno jest się wyleczyć i wrócić do sił. Książkę zatytuowała „Moja walka z covidem. Opowieść nie tylko o chorobie”, bo pisze też o kulinarnych przepisach, „terapeutycznych” wierszach, których autorką jest jej sąsiadka Elżbieta Krech, wspomnieniach z podróży, które to dodawały sił w czasie leczenia. Warto przeczytać książkę chociażby ku przestrodze.

 – Było mi szkoda tych zapisków, tym bardziej, że kiedy wróciłam ze szpitala, ciągle ktoś dzwonił i mówił, że ktoś z jego bliskich zachorował i pytał co robić. Chciałabym, żeby w ten sposób więcej osób poznało prawdę o tej chorobie oraz prawdziwy obraz rzeczywistości szpitalnej. No i żeby ci, co nie wierzą, uwierzyli – mówi Grażyna Nowosad. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży książki ma zamiar przeznaczyć na dalsze leczenie i rehabilitację pocovidową.

Zamówienia można składać u autorki. Okładkę zaprojektowała Bożena Mandziuk, właścicielka Gabinetu Kosmetycznego Sensual Art.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
czyzby 20.03.2021 16:55
juz miesiac temu to widzialem albo wiecej, nie sprzedaje sie i znowu musi reklamowac?

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Może pora na inny zespół? To jakiś obowiązek gość z pracownikami TVP? Zbierano na jakoś cel charytatywny czy to była impreza dla Mili, Zewłakai i roboli z tvp?Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:38Źródło komentarza: Hrubieszów: Imprezowy początek wakacji. Mecz z TVP Sport i koncert Zagrobelnego
Reklama
Reklama