Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 11:35
Reklama

Nie tylko o wojnie

"Rodzina Kapłonów z Wierzbia. Wojna i czasy powojenne" – to tytuł książki wydanej niedawno przez Bibliotekę Publiczną gminy Łabunie. Autorami tej publikacji są Jan Kapłon oraz Genowefa Radzykiewicz.
Nie tylko o wojnie

Jan Kapłon pochodzi z miejscowości Wierzbie (gm. Łabunie). Jakiś czas temu postanowił spisać swoje losy. Do współpracy zaprosił siostrę Genowefę. Spisana przez nich opowieść rozpoczyna się jeszcze przed wybuchem II wojny światowej. Ze wspomnień dowiadujemy się jak wówczas żyło się na zamojskiej wsi, jak wyglądała edukacja i czym charakteryzowały się miejscowe stosunki społeczne. Rodzeństwo opowiedziało także o okolicznościach wysiedlenia z rodzinnej wsi do obozu przejściowego w Zamościu podczas II wojny światowej. Nie tylko. 

"Na kartach książki pojawiają się współtowarzysze doli – sąsiedzi z Wierzbia, ale także znani z innych książek, choćby „Dzienników” doktora Zygmunta Klukowskiego szczególnie brutalni oprawcy, jak Niemiec o pseudonimie "Ne"" –  czytamy w opisie tej publikacji przygotowanym przez łabuńską bibliotekę. 

W książce znajdziemy także wspomnienia z powojennej rzeczywistości. Publikacja nadal jest dostępna u wydawcy.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: OloTreść komentarza: No już całkiem kogoś poyebało. Wszystko dajmy Ukraińcom za darmo, ciekawe czy oni też by tak zrobili? Utrzymujmy ich, dawajmy wszystko za darmo a Polak niech na to zapierdala.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 09:12Źródło komentarza: Zamość: Bilety w zoo drożeją od 1 lipca [CENNIK]Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Skat takie wyliczenia porównałem je z wyliczanka kiedy rządziła koicja PO i PsL wyszło mi że kosztu obsługi władzy były wyższe od przychodów jakie deklarował w/w rząd skat taka troska i skąd te wyliczanki pNstwo wzięli skoro jeszcze niema danych GUSData dodania komentarza: 03.07.2022, 08:00Źródło komentarza: Każdy z nas musiał dorzucić do wydatków publicznych pond 30 tysięcyAutor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Siedziało się na trzepaku i się KLEŁO aż przyszedł Donatan i zrobił gwiazdęData dodania komentarza: 03.07.2022, 07:08Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: ElaTreść komentarza: Poprostu dobrych nauczycieli nie ma odeszli, zostali tylko mierni bo oni biorą wszystko co się da żeby zarobić kasę i takie są później efekty nauczania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaci
Reklama