Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 06:20
Reklama

Nowe ogniska koronawirusa. To m.in. tomaszowski szpital i DPS w Majdanie Wielkim

W województwie lubelskim mamy 189 aktywnych ognisk koronawirusa. O 8 nowych wczoraj poinformował sanepid. Wśród nich jest Dom Pomocy Społacznej w Majdanie Wielkim (pow. zamojski), a także chirurgia szpitala w Tomaszowie Lubelskim.
Nowe ogniska koronawirusa. To m.in. tomaszowski szpital i DPS w Majdanie Wielkim
Autor: Fot. pixabay.com

Co o tych dwóch nowych ogniskach wiadomo? Na oddziale chirurgicznym SP ZOZ w Tomaszowie Lubelskim zakażenie potwierdzono u 6 osób, 5 z nich przebywa w izolacji domowej. Dodatkowo kwarantanną objęto 4 osoby.

W DPS w Majdanie Wielkim zakażonych SARS-CoV-2 jest 55 osób. Wszystkie są izolowane w miejscu zamieszkania. Dodatkową kwarantannę służby sanitarne zarządziły dla 14 osób.

W powiecie biłgorajskim jest w tej chwili 6 aktywnych ognisk: 3 w szpitalu, w DPS dla Kombatantów, w DPS w Teodorówce oraz w Zakłądzie Opiekuńczo-Leczniczym w Tarnogrodzie. Należy jednak podkreślić, że każde z nich jest już w fazie wygaszania.

W powiecie hrubieszowskim ognisk jest 7, z czego aż 5 w szpitalu, a ponadto w ZOL Smoligów i w stacji dializ.

W pow. tomaszowskim zarejestrowanych ognisk jest 5. Tutaj także najwięcej, bo trzy w szpitalu, a ponadto w DPS w Tyszowcach (faza wygaszania) oraz w stacji dializ.

Zamość i powiat zamojski to w sumie 8 ognisk. Połowa z nich dotyczy DPS-ów (poza Majdanem Wielkim także w Szczebrzeszynie, Komarowie-Osadzie, Ruskich Piaskach i Krasnobrodzie), a ponadto ogniska występują w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym i "papieskim" oraz w szpitalu psychiatrycznymw  Radecznicy.

Dziś należy się spodziewać kolejnego komunikatu Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznejw  Lublinie na temat nowych ognisk.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WaldemarTreść komentarza: Wywłaszczenia to barbarzyństwo prywatna własność człowieka to jego życie które chcecie mu odebrać na to nie ma zgody teraz i w przyszłości .Każdy rząd który wyciąga ręce po czyjąś własność powinien zostać usunięty aby ludzie mogli żyć w spokoju a nie w ciągłym stresie że władza odbierze im wszystko co mają i wyrzuci na brukData dodania komentarza: 07.07.2022, 04:05Źródło komentarza: Gm. Zamość: Przeciwko kolei CPK protestowali w WarszawieAutor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? Sprawdzamy
Reklama
Reklama