Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 13:39
Reklama

Omal nie zabił. Zarzut usiłowania zabójstwa dla 24-latka

Młody mężczyzna z wieloma ranami ciętymi trafił do szpitala. Przeżył. Człowieka, który go zaatakował zatrzymali policjanci. To 24-latek z Zamościa. Grozi mu nie mniej niż 8 lat więzienia, ale nawet dożywocie.
Omal nie zabił. Zarzut usiłowania zabójstwa dla 24-latka
Autor: Fot. policja.pl

Chodzi o zdarzenia, do których doszło tuż przed północą z 13 na 14 listopada. Dyżurny zamojskiej policji otrzymał zgłoszenie o tym, że 22-latek z Zamościa został napadnięty i zraniony ostrym narzędziem.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Zastali tam pokrzywdzonego. Młody człowiek powiedział, że otrzymał kilka ciosów nożem. Sam wezwał pomoc, telefonując na nr alarmowy. Wezwano karetkę, zamościanin trafił do szpitala.

Wkrótce okazało się, że 22-latek nieco mijał się z prawdą, m.in. co do miejsca, w którym miał być zaatakowany. Mimo tego policjanci zdołali ustalić okoliczności i sprawcę.

– Dzięki wielogodzinnej pracy i analizie zgromadzonego materiału policjanci ustalili, gdzie i co wydarzyło się w piątkową noc. Dało to podstawy do zatrzymania 24-letniego mężczyzny z Zamościa, który ranił 22-latka. Mężczyzna trafił do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa – informuje asp. Katarzyna Szewczuk z zamojskiej policji.

Dodaje, że w poniedziałek, 16 listopada sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 24-latka na 3 miesiące. Śledztwo prowadzi prokuratura. Za usiłowanie zabójstwa można trafić do więzienia na co najmniej 8 lat, możliwa jest też kara 25 lat pozbawienia wolności, ale nawet dożywocia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?Autor komentarza: JaTreść komentarza: BĄDŹ SOLIDARNY Z POLSKĄ!Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:05Źródło komentarza: Zamość: Jeśli nie będzie tunelu dla pociągów, zburzą domyAutor komentarza: KrkTreść komentarza: W tym wypadku do zdarzenia przyczyniły się 2 osoby zarówno kobieta która nieprawidłowo przechodziła przez jezdnię jak i kierujący którego reakcja była opóźniona , kara będzie adekwatna do zarzutu , i od ustalenia usprawiedliwienia są biegli , a nie pierwszy lepszy człowiek którym kieruje ego i myśli że posiadał wszystkie rozumy pozdrawiamData dodania komentarza: 02.07.2022, 10:19Źródło komentarza: Krasnobród: Potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Trafiła do szpitala
Reklama