Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 sierpnia 2022 13:50
Reklama

Setki nabojów schowane pod ziemią

Kopiąc fundamenty można czasem znaleźć coś naprawdę niezwykłego. tak było w jednej z wiosek w gminie Komarów-Osada, gdy okazało się, że ziemia skrywała spory arsenał z czasów jeszcze II wojny światowej.
Setki nabojów schowane pod ziemią
Autor: Fot. KMP Zamość

Podczas prac ziemnych natrafiono tam na ponad 660 sztuk amunicji tego samego typu, kilkadziesiąt łusek i innych pocisków. – Całość zaczepiona była na fragmentach taśmy brezentowej. Po wykopaniu amunicji prace natychmiast zostały przerwane – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Mundurowi zabezpieczyli teren do czasu, gdy zagrożenie zostało zneutralizowane. Dopiero wówczas można było wrócić do prac budowlanych.

Policja kolejny raz przypomina, by w przypadku znalezienia niewybuchu czy niewypału, pod żadnym pozorem go nie dotykać, nie przenosić, ale natychmiast zawiadomić odpowiednie służby.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JaTreść komentarza: DokładnieData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:37Źródło komentarza: Hrubieszów: Remontują strategiczny oddział szpitala powiatowegoAutor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: "karać kierowców." - łżecie towarzyszeData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:31Źródło komentarza: Uwaga kierowcy! Jeszcze więcej punktów karnychAutor komentarza: hurtTreść komentarza: podobno poradnia dziecięca też już się kończyData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:23Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: HrubieszowianinTreść komentarza: Jak dzwonisz na SOR że potrzebujesz pomocy to mówią że karetki nie ma proszę przyjechać a tu takie pieniążki sa wypłacane.Data dodania komentarza: 18.08.2022, 08:55Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Sytuacja finansowa miasta jest nieciekawa nie wiem skat taki pesymist przecierz miasto wyludnia się a w mieście dochodowego przemysłu brakData dodania komentarza: 18.08.2022, 07:47Źródło komentarza: Hrubieszów: Będą kolejne obligacjeAutor komentarza: JaTreść komentarza: Ja palę gazem i tylko tym !!! , Chyba mam dostać 500 dopłaty do gazu a w sumie to gazownia a nie ja gotówkę otrzyma i co będę siedział w domu w futrze z jutro i czapką uszatka.A sąsiad biznesmen ma kominek i łapy wyciągnie po kasę 😀a tak nazeka???Data dodania komentarza: 18.08.2022, 07:15Źródło komentarza: 3 tysiące złotych na węgiel. Już można składać wnioski [WZÓR]
Reklama
Reklama