Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody lubelskiego informuje:
Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:
- - kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z Białej Podlaskiej, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
- - kobiety w wieku powyżej 61 lat z Białej Podlaskiej, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
- - kobieta w przedziale wieku 41-60 lat z Zamościa, w stanie średnim, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
- - mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu radzyńskiego w stanie dobrym, który miał kontakt z przypadkiem potwierdzonym,
- - kobiety w przedziale wieku 41-60 z powiatu puławskiego w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
- - kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu łęczyńskiego w stanie dobrym, która wróciła z kraju o dużej transmisji wirusa,
- - mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu łęczyńskiego, w stanie dobrym, który wrócił z kraju o dużej transmisji wirusa.
Na dzień 8 kwietnia 2020 r. na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 199 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 8 osób zmarłych.
Tymczasem ninisterstwo zdrowia informuje, że liczba zakażonych w Polsce sięgnęła 5 tys. Przybyły od wczoraj 152 nowe przypadki.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 29 osób z woj. wielkopolskiego, 28 osób z woj. śląskiego, 27 osób z zachodniopomorskiego, 13 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 12 osób z woj. dolnośląskiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego.
Resort przekazał też informacje o kolejnych siedmiu ofiarach śmiertelnych koronawirusa. Są to: 84-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 59-letnia kobieta ze szpitala w Tomaszowie Lubelskim, 87-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu, 83-letnia i 80-letnia kobiety ze szpitala w Łańcucie – wszyscy mieli choroby współistniejące oraz 57-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie informuje, że pacjentka z tomaszowskiego szpitala została tam przyjęta w stanie ciężkim. Stwierdzono u niej szereg chorób współistniejących. szeregiem chorób współistniejących.
W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce to: 5000/136 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

![Morsy spod Młyna morsowali dla WOŚP [ZDJĘCIA] Morsy spod Młyna morsowali dla WOŚP [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/19/sm-4x3-morsy-spod-mlyna-morsowali-dla-wosp-zdjecia-1768830220-47.jpg)
![128. zatrzymanych w dwa dni. Policyjna akcja w woj. lubelskim [ZDJĘCIA] 128. zatrzymanych w dwa dni. Policyjna akcja w woj. lubelskim [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/19/sm-4x3-128-zatrzymanych-w-dwa-dni-policyjna-akcja-w-woj-lubelskim-zdjecia-1768819124-4.jpg)



















Napisz komentarz
Komentarze