Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 02:19
Reklama

Gm. Sułów: Będziemy bronić naszej szkoły!

Na piątkowej sesji Rady Gminy Sułów przegłosowano zamiar likwidacji Szkoły Podstawowej w Tworyczowie. Samorządowcy tłumaczą to względami ekonomicznymi. Rodzice uczniów są tym oburzeni. Zapowiadają, że zrobią co się tylko da, aby placówkę obronić. Na razie napisali protest.
Gm. Sułów: Będziemy bronić naszej szkoły!
- Będziemy bronić naszej szkoły - mówią Malwina Wyłupek i Daniel Chraplewski.
Autor: Fot. Bogdan Nowak

Spotkanie z wójtem w tej sprawie odbyło się kilka dni temu. Większość z nas wówczas dowiedziała się, że istnieją plany likwidacji naszej szkoły. Bo podobno gminy na jej utrzymanie już nie stać. Tak nam to wójt tłumaczył. To chyba jakieś nieporozumienie. Ludzie są tym wstrząśnięci i bardzo oburzeni – złości się matka ucznia SP z Tworyczowa.

 

Interes biznesowy

Bardzo rozgoryczona całą sytuacją jest Teresa Nawrocka, dyrektor SP w Tworyczowie. 

CZYTAJ TAKŻE: RODZICE KONTRA WÓJT W GMINIE JARCZÓW. CHODZI O SZKOŁY

 – Trudno jest mi to nawet komentować. Chodzi o dobro dzieci. Ono jest zagrożone. To jest smutna informacja dla całej naszej społeczności. Z tej placówki korzystają trzy pokolenia mieszkańców. Są tam organizowane spotkania, uroczystości. Jak można tak ważne miejsce niszczyć? - pytała dyrektor.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
To ja 11.02.2020 20:54
Jak mozna mowić. Zamykamy szkołę bo budżet gminy tego mie wytrzyma. Nie mozna oszczędzać na edukacji dzieci można zrezygnować z innych inwestycji ale nie z edukacji w bezpieczmej czystej szkole. Z likwidacji szkoły nie bedzie żadnych oszczędności tam będzie inny BIZNES NIEWYPAŁ ktory nie przyniesie zadnego dochodu gminie. Ostatnio moja babcia powiedziała "to nasza szkoła my ją budowalismy wozilośmy moteriały na budowę z nadzieją że bedzie nam służyć wiekami dzwigaliśmy cegły skóra na rękach była poraniona nocami to robiliśmy bo w dzieñ każdy miał inne obowiązki" ROZPŁAKAŁA SIĘ. Panie wójcie to jest serce tych ludzi ta szkoła jest częścią zycia tych ludzi niech Pan poszuka oszczędnosci w innych inwestycjach. Niech gmina zwolni "nie od razu Warszawę zbudowali"

Obserwator 09.02.2020 10:20
Piękne słowa tutaj padają...szkoda że wójt robi co chce a radni jak te cielęta nic nie robią ...nic nie mówią...boją się? Czego ? Zarówno pan wójt jak i radni zostali WYBRANI przez ludzi i dla ludzi...nikt nie został namaszczony dożywotnio na swoim stanowisku... Jak by miał trochę honoru to zastanowił by się nad tym co należy zrobić...Mieszkańcy walczą o szkołę w Tworyczowie... mają do tego prawo...tak samo zachowali by się mieszkańcy Michalowa...i szczucie jednych na drugich ma tylko na celu osiągnięcie zamierzonego celu...

Zly 08.02.2020 16:09
Nieh posciaga podatek rolny z duzych gospodarstw pzez skarbowke a nie bedzie im umazal bo kredyty maja kazdy w tyh czasah ma a z pikusiow odrazu na konto siada skarbowka pare tysiecy by sie pojawilo na kacie

Xxx 08.02.2020 12:18
Z Wójta jest *** i tyle. Gmina zadłużona a on widzi tylko nowe inwestycje. Zastrasza pracowników gminy i daje łapówki za poparcie likwidacji. Panie Wójcie referendum w drodze!

Lis 08.02.2020 21:26
Obyś miał rację Gmina, mieszkańcy i pracownicy (nie mylić z mało rozgarniętą skarbniczką którą wianuje 115000zł rocznie) drugiej kadencji nie wytrzymają

Mieszkaniec Gminy 07.02.2020 21:17
Obrońcy mówią o wilkim biznesmenie Wojcie ale przy poborach największych na jego stanowisku zajmuje pierwsze miejsce w Województwie. A Gmina w Powiecie jest na ostatnim miejscu. To jaki to biznesmen. Chyba taki jak kilka lat temu otwozyl sklep w Szczebrzeszynie i na rynku utrzymał się tylko kilka miesięcy zamknął sklep. Ale może jeszcze Gmina wytrzyma do końca kadencji bo dłużej nie da rady.

Aa 05.02.2020 07:56
Maokazje podnieść wszystko powie , że wszystko przez szkołę w Tworyczowie i po temacie a nie przez bezsensowne decyzję !!! A z resztą co to jego pieniądze ludzie zapłacą!!!!

Pp 04.02.2020 19:36
Bardzo dobre wyliczenia marnowania pieniędzy ale jest z czego bo śmieci gmina podniosła w tym roku tylko 41%.I straszą dalszymi podwyżkami. Wójt jest super biznesmenem w podwyzkach

Mieszkaniec 05.02.2020 16:11
W tym roku 41% a pół roku temu 69% razem w ciągu kilku miesięcy 136%

Zenada 07.02.2020 17:09
Wszędzie podnoszą ceny śmieci... bezwartosciowe argumenty.

CBA 07.02.2020 18:19
O rodzina Wójta się odezwała

Mieszkaniec 08.02.2020 10:07
W Zamościu juk kilka spotkań było aby podnieść ceny śmieci i jakoś nie podnieśli dalej dyskutują z mieszkańcami a u nas to wójt wszystko ustala za pomocą swojej nadwornej rady.

Mieszkaniec zatroskany 04.02.2020 15:37
Proszę aby Wójt zaczął oszczędzać i zaczął s się zastanawiać gdzie topi nasze pieniądze. Nie pochwalił się na sesji że na plany plaży wydał 70 000,00zl i plaży nie będzie. Na projekt na targ wydał kasę ale nie chcą się przyznać. Teraz poszły dokumenty na odrolnienie działki chyba będzie to kosztowało ok 160 000,00zl.l dlatego brakuje pieniędzy na sprawy potrzebne. Te pieniądze są wyzucone w błoto. Gdyby był dobrym biznesmenem i pracował na te pieniądze to by 100 razy się zastanowił nad głupimi decyzjami.

Gfr 02.02.2020 14:44
Ci co dużo wiedzą to się boją ze wójt się zemści albo z roboty wyżuci

Baham 02.02.2020 11:41
Czytam te komentarze i jest tu duzo dla cbśp niech policja antykorupcyjna sprawdzi wójta i jego inwestycje na gminie i bedzie wszystko jasne, niech ktoś ich powiadomi a oni zrobia robote

Abc 02.02.2020 10:04
Napchac dzieci wójta to trzeba będzie pół gminy sprzedać aby im było dobrze a resztę mają w d... e *** buraki

azs 02.02.2020 09:15
Jak ludzie głupio wybierają radnych gminnych,do kogo pretensje,do siebie samych.Obsada nauczycieli w każdej szkole jest za duza na liczbę dzieci uczących się.

Absolwentka :) 01.02.2020 23:28
Jakiego wójta żeście se wybrali ,takiego macie ... ze szkoly nic nie ma a z domu seniora pewnie beda jakies korzyści wiec on wie co robi. Kij z dziećmi. Ważne dla niego żeby w swoja *** pchać. A o dzieci niech sie rodzice martwią. Może do zamoscia karze wozić jeszcze takie małe groszki? Bazeuman pier.....y.... KPINA !!!!

Leon 01.02.2020 21:43
Wójt w tym roku rozbuduje szkołę w Sułowie a za rok zamknie szkole w Michałowie ciekawe co radni z Michałowa wtedy zrobią???

Bezrobocie 02.02.2020 20:46
Ludzie na wsi nie macie chyba co robić. Nudzi Wam się to wypisujecie głupoty. Lepiej weźcie się do roboty.

Brr 04.02.2020 16:43
A co tu mają do rzeczy czy ludzie są ze wsi czy z miasta? Na wsi ludzi inteligentnych nie brakuje albo chociaż takich co czytac i liczyc potrafią. Najlepiej siedzieć cicho i nie przeszkadzac.l" madrym"

Sąsiad 01.02.2020 17:27
Rada gminy dała d... i tyle w temacie bo wójt sam nie może podjąć takich decyzji. Pomysł może być jego ale sam szkoły nie zamknie. Macie przykład niedaleko. W czernięcinie też wójt chciał zamknąć szkole, tak mu przyszło do głowy. Nie udało mu się zrealizować tego pomysłu. A co więcej wójtem już nie jest. Wójt sam nie rządzi, reprezentuje gminę , zatwierdza decyzje ale sam ich nie podejmuje. To że wasz wójt ma łeb do interesów i umie się uposażyć to już inna sprawa.