Wizyta rozpoczęła się od obejrzenia „Niebieskiego pokoju”, czyli specjalnego pomieszczenia, w którym w razie konieczności odbywają się przesłuchania dzieci. Policjantka wyjaśniła małym gościom, do czego służy pokój, w którym jest kolorowo i znajduje się dużo zabawek.
Dzieciaki mogły też przekonać się, jak wygląda stanowisko pracy technika kryminalistyki. Policyjny specjalista w tej dziedzinie zaprezentował, jak wykonuje się daktyloskopię. Podczas rozmów funkcjonariusze starali się przekazać dzieciom sporo wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa, np. podczas korzystania z internetu.
– Na koniec dzieci mogły zobaczyć z bliska największy z radiowozów w naszej komendzie i porozmawiać z naczelnikiem wydziału ruchu drogowego, który krótko przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Każdy z uczniów dostał upominek w postaci odblasku – relacjonuje Agnieszka Leszek, rzeczniczka KPP w Tomaszowie Lubelskim.


![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)
![Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA] Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-warsztaty-makramy-w-jezierni-zdjecia-1764837659-26.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze