Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 14:51
Reklama

Uwaga na niewybuchy! Ziemia wciąż kryje ich sporo

Dwa przypadki odnalezienia pocisków prawdopodobnie jeszcze z czasów II wojny światowej odnotowano przedwczoraj (środa, 19 września) w powiecie zamojskim. Na jeden natrafiono w Chomęciskach (gm. Stary Zamość), na kolejny w Kątach Drugich (gm. Szczebrzeszyn). Oba miejsca zabezpieczyła policja, a niewybuchami zajęli się saperzy.
Uwaga na niewybuchy! Ziemia wciąż kryje ich sporo
Autor: Fot. KMP Zamość

Na pocisk w Kątach natrafili pracownicy remontujący drogę położoną tuż przy lesie. Mężczyźni natychmiast powiadomili policję. Miejsce, do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, zabezpieczyli mundurowi ze Szczebrzeszyna.

Niewybuch w Chomęciskach Małych odkrył rolnik podczas prac polowych. On także zachował się odpowiedzialnie, zawiadamiając o znalezisku odpowiednie służby.

W czwartek oba pociski zostały przejęte przez żołnierzy z Jednostki Wojskowej w Chełmie i przewieziony w miejsce, gdzie można je było pod kontrolą, bezpiecznie zneutralizować.

– Odnalezionego przypadkiem niewybuchu pod żadnym pozorem nie wolno dotykać, przenosić, czy też na własną rękę rozbrajać. Pamiętajmy, że leżące w ziemi przez kilkadziesiąt lat pociski wciąż są niebezpieczne i mogą stwarzać zagrożenie dla życia. O ich odnalezieniu należy natychmiast powiadomić policję i do momentu przybycia policjantów zabezpieczyć teren tak, aby nikt z osób postronnych nie zbliżał się do tego miejsca – przypomina Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: YebacpisTreść komentarza: Wielki sukces pisowskie policji zamknąć chłopaka za ogórki. A sami walą w gaz alkusyData dodania komentarza: 14.08.2022, 10:29Źródło komentarza: Tomaszów Lub.: 200 porcji „maryśki” w drzwiach samochoduAutor komentarza: skierwensenTreść komentarza: droga studentko psychologii, jeśli to nie jest twój pierwszy rok i zgodzisz się być moją terapeutką, wynajmę ci mieszkanie po kosztach.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:57Źródło komentarza: Wielu osób nie stać na wynajęcie mieszkania. Powód? Zaporowe cenyAutor komentarza: Ciuke zamuloneTreść komentarza: Wyrastając w konfidencje na nic was nie będzie staćData dodania komentarza: 13.08.2022, 19:55Źródło komentarza: Odra umiera! Za wskazanie sprawcy tej katastrofy policja daje milion złotychAutor komentarza: Ciule zamuloneTreść komentarza: Prokuratura w Otwocku raz na pół roku działania podejmuje co co sie dziwić działalności państwaData dodania komentarza: 13.08.2022, 19:54Źródło komentarza: Odra umiera! Za wskazanie sprawcy tej katastrofy policja daje milion złotychAutor komentarza: -Treść komentarza: Niech ten pis pójdzie wreszcie w pis du!Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:29Źródło komentarza: Rząd chce zakazać strajków solidarnościowychAutor komentarza: GadTreść komentarza: RIPData dodania komentarza: 13.08.2022, 09:11Źródło komentarza: Odebrał sobie życie po tym, jak matka zginęła w wypadku autokaru w Chorwacji
Reklama
Reklama