Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 14:02
Reklama

Zamość: Uczniowie Budowlanki pojechali na staże do Lizbony (ZDJĘCIA)

"Praktyka czyni mistrza" - to tytuł projektu, w ramach którego osiemnastoosobowa grupa uczniów zamojskiej Budowlanki, czyli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Dzieci Zamojszczyzny pojechała w te wakacje na praktyki zawodowe do Lizbony.
Zamość: Uczniowie Budowlanki pojechali na staże do Lizbony (ZDJĘCIA)
Autor: Fot. ZSP nr 4 Zamość

Każdy z uczniów został przydzielony do zakładu pracy zgodnego z kierunkiem jego kształcenia, firm informatycznych, gastronomicznych i budowlanych. Praktykowali tam przez 15 dni roboczych, 6 godzin dziennie.

– Najlepszym podsumowaniem staży w Lizbonie były deklaracje portugalskich pracodawców, że niektórych z naszych wychowanków widzieliby jako przyszłych pracowników. Wszyscy uczniowie Budowlanki przez trzy tygodnie zdążyli nawiązać bardzo serdeczne relacje ze swoimi „mistrzami”, ale także z wieloma pozostałymi pracownikami firm, w których odbywali staże – relacjonuje Monika Maluha z ZSP nr 4.

Pobyt na praktykach był jednak okazją nie tylko do pracy, ale również wypoczynkuMłodzi Polacy zwiedzali Lizbonę i jej okolice, wzięli udział w wielu wycieczkach. Mieli też czas, by wypoczywać na plaży, chodzić na spacery.

Dzięki udziałowi w stażach zagranicznych uczniowie mogli poszerzyć swoje horyzonty. Zdobyte doświadczenie pomoże im w znalezieniu pracy nie tylko w Polsce, ale i poza granicami kraju. 

Uczniowie Budowlanki w ramach uczestnictwa w projekcie „Praktyka czyni mistrza” otrzymują certyfikaty potwierdzające odbycie stażu oraz dokumenty Europass Mobilność wydawane przez Krajowe Centrum Europass.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: YebacpisTreść komentarza: Wielki sukces pisowskie policji zamknąć chłopaka za ogórki. A sami walą w gaz alkusyData dodania komentarza: 14.08.2022, 10:29Źródło komentarza: Tomaszów Lub.: 200 porcji „maryśki” w drzwiach samochoduAutor komentarza: skierwensenTreść komentarza: droga studentko psychologii, jeśli to nie jest twój pierwszy rok i zgodzisz się być moją terapeutką, wynajmę ci mieszkanie po kosztach.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:57Źródło komentarza: Wielu osób nie stać na wynajęcie mieszkania. Powód? Zaporowe cenyAutor komentarza: Ciuke zamuloneTreść komentarza: Wyrastając w konfidencje na nic was nie będzie staćData dodania komentarza: 13.08.2022, 19:55Źródło komentarza: Odra umiera! Za wskazanie sprawcy tej katastrofy policja daje milion złotychAutor komentarza: Ciule zamuloneTreść komentarza: Prokuratura w Otwocku raz na pół roku działania podejmuje co co sie dziwić działalności państwaData dodania komentarza: 13.08.2022, 19:54Źródło komentarza: Odra umiera! Za wskazanie sprawcy tej katastrofy policja daje milion złotychAutor komentarza: -Treść komentarza: Niech ten pis pójdzie wreszcie w pis du!Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:29Źródło komentarza: Rząd chce zakazać strajków solidarnościowychAutor komentarza: GadTreść komentarza: RIPData dodania komentarza: 13.08.2022, 09:11Źródło komentarza: Odebrał sobie życie po tym, jak matka zginęła w wypadku autokaru w Chorwacji
Reklama
Reklama